۵ مرکز نوآوری تخصصی در لرستان فعالیت می‌کنند

بروجرد - ایرنا - پنج مرکز نوآوری تخصصی در زمینه های مختلف در لرستان تاسیس شده است که از این بین ۲ مرکز آنها در بروجرد با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی فعالیت می کنند.

 رییس دانشگاه علمی کاربردی لرستان در افتتاحیه انجمن صنایع دستی و رونمایی از مجوز مرکز نوآوری انیمیشن بروجرد که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، گفت: مراکز نوآوری، خدمات ایده پردازانه و خلاقانه ای در زمینه های مختلف و تخصص های مختلف در اختیار جوانان در مقاطع مختلف مدارس، دانشگاهها و افراد حرفه ای و متخصص در یک زمینه خاص را ارائه می دهد.

سعید فرح بخش افزود: هم اکنون پنج مرکز نوآوری در لرستان تاسیس شده که ۲ مرکز از آنها شامل مرکز نوآوری انیمیشن بروجرد و مرکز نوآوری زاگرس پوش در بروجرد فعالیت دارند .

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به حمایت این دانشگاه از مراکز نوآوری گفت:  حمایت های مختلفی اعم از برگزاری کارگاه های مختلف در زمنیه های تخصصی هر رشته، ثبت اختراع، مشاوره تخصصی و حرفه ای و مدیریت کسب و کار در حمایت از ایده های خلاقانه نوآور توسط مراکز نوآوری به صاحیان ایده های خلاقانه ارائه می شود.

فرح بخش گفت: مراکز نوآوری و مراکز رشد خوشه های فناوری در استان می توانند بسیاری از مشکلات مرتبط با بیکاری و رفع مشکلاتی در راستای اشتغال زایی را حل کنند و در مجموع فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی چون رشته ها را بر اساس نیاز شغلی تعریف می کنند به شغل نزدیک تر هستند.

وی با اشاره به ثبت بروجرد بعنوان شهر ملی ورشو سازی گفت: دانشگاه علمی کاربردی آمادگی حمایت و ایجاد این رشته را دارد و راه اندازی انجمن صنایع دستی و سنتی بروجرد نیز می تواند مقدمه ای برای طرح جامع گردشگری در استان باشد.

علی کردی رئیس کانون کارآفرینان لرستان و رئیس دانشگاه علمی کاربردی شماره ۲ بروجرد گفت: بروجرد پایتخت انیمیشن کشور  است که راه اندازی مرکز نوآوری انیمیشن در بروجرد نیز باعث خواهد شد تا هنرمندان و صنعت گران عرصه سینما بهتر دیده شوند .

وی افزود: انیمیشن بروجرد از ظرفیت مطلوبی برخوردار است بطوریکه با تقویت این بخش می توان امیدوار به اشتغال حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر شد.

کردی با اشاره به تلاش دانشگاه علمی کاربردی در اخذ مجوز مرکز نوآوری انیمیشن بروجرد گفت: انیمیشن بخش بسیار مهم ، پویا و هنرمندانه است که می توان در این بخش از ایده های خلاقانه و نوآورانه حمایت کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی شماره ۲ بروجرد یادآور شد: ثبت بروجردب عنوان شهر ملی ورشو سازی ظرفیت مطلوبی برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت در این شهر دارد که می تواند به بهبود و تقویت فضای کسب و کار کمک کند.

وی با اشاره به راه اندازی انجمن صنایع دستی بروجرد گفت: این انجمن با  هدف انسجام، هم افزایی و استیفای حقوق واحدهای صنایع دستی ایجاد شده است که در زمینه آموزش ، پژوهش و کمک به هنرمندان ، صدور مجوزهای مرتبط و برگزاری نمایشگاهها، فعالیت خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =