هشت سال دفاع مقدس گنجینه پایان ناپذیر است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: هشت سال دفاع مقدس، گنجینه‌ای ارزشمند و پایان ناپذیر برای ملت ایران است.

حجت الاسلام علی خاتمی روز پنجشنبه در یادواره شهدای منتسب به خانواده صدا و سیما و مدافعان حرم  و رونمایی از مجموعه مستند مدافعان حرم که در سالن شهید شهریاری صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس، یادآور نام، یاد، منطق و خاطره شهدای گرانقدر است.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز با بیان اینکه باید از شهدا درس گرفت، گفت: شهدا مرد عمل بودند و سیره‌ای پاک داشتند و در جهت حفظ و حراست از بیت‌المال، بسیار جدی بودند.

سردار جهانبخش کرمی افزود: شهدا که از جایگاه والا و ارزشمندی برخوردارند، هموراه ما را یاری می‌دهند و در مقابله و مبارزه با توطئه‌ها و فتنه ها نیز کمک کار ما هستند و این برکسی پوشیده نبوده و نیست. 

وی اظهار داشت: مردم زنجان در دوران انقلاب و دفاع مقدس، مجاهدت و فداکاری کرده و پیشقدم بودند و در مقابله با فتنه‌های ۹۶ و ۹۸ نیز پیشقدم شدند و خودجوش به صحنه آمده و پرچم مقابله و مبارزه با فتنه را بلند کردند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز گفت: مردم زنجان در فتنه اخیر که توسط دشمنان طرح‌ریزی شده بود با حضور در صحنه، لبخند به لب رهبری و ملت همیشه در صحنه ایران نشاندند.

سید محسن لطیفی، افزود: در این روز، مردم به میدان آمده و با حضور پرشور خود، این فتنه بزرگ را خاموش کردند و این افتخاری بزرگ برای بسیج است.

وی اظهار داشت: اجتماع عظیم مردم زنجان در کمتر از سه ساعت شکل گرفت و با حضور در صحنه، عشق به ولایت و ولایمتداری را به منصه بروز و ظهور گذاشتند.

لطیفی با بیان اینکه در کشوری زندگی می‌کنیم که دارای نظامی الهی و حکومتی دینی است، تصریح کرد: در این نظام که به عطر و بوی ائمه معصومین (ع) آغشته است نفس کشیده و زندگی می‌کنیم.

در این آئین از ولی‌الله کلامی فرد، شاعر پرآوازه زنجان و خانواده شهدای مدافع حرم  (رحمان بهرامی، داوود مرادخانی و خیرالله صمدی) و خانواده‌های شهیدان منتسب به صدا و سیما (محمد باقر بیات، محمد ناصر اشتری، حمید احدی، روح‌الله کابلی، عشقعلی ملکی، محمود رفیعی، افضل خان‌محمدی، انعام‌الله زلفخانی، لطف الله بوکان، حمید بیات، سید داود شبیری، محمدعلی اصانلو، روح الله رستمخانی و حمزه علی مقدم)، با اهدا لوح و صنایع دستی استان، تجلیل شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =