بدهی ۱۸ میلیارد ریالی آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی به آبداران

بجنورد- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: این شرکت بابت هشت ماه حقوق ۲۲۰ آبدار در روستاهای این استان، ۱۸ میلیارد ریال بدهکار است.

رمضانعلی حسن زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال هیچ پرداختی به آبداران انجام نشده است و این کارکنان هشت ماه حقوق معوق دارند.

وی افزود: اخیرا ۲ میلیارد اعتبار تامین شده است که بخشی از حقوق معوق آبداران با آن پرداخت خواهد شد.

وی در باره مشکل تامین اعتبار گفت: امسال تمام اعتبارات اختصاص یافته و ابلاغ شده، به صورت غیرنقدی، اسناد خزانه اسلامی است که زمان سررسید آن یک تا سه ساله است.

حسن زاده اظهار داشت: بسیاری از اقدامات و خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی، مستمر و دائم است و به نوعی هزینه های مصرفی به شمار می رود از این رو نیاز به تامین اعتبار به صورت نقدی داریم.

وی تصریح کرد: خرید اقلام و تجهیزات، گاز کلر، خرید سوخت تانکرهای حمل آب، حمل و نقل از جمله مواردی است که نیاز به اعتبار به صورت نقدی دارد و متاسفانه اکنون جنس پول تغییر یافته و به صورت اسناد یک تا سه ساله است که ما را با چالش جدی روبه رو کرده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی افزود: به سازمان برنامه و بودجه  درخواست داده شده تا بخشی از اعتبارات را، با سررسید یک ساله تخصیص دهد تا بخشی از چالش ها کاسته شود.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی بیش از ۱۲۱ هزار مشترک آب دارد.

حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =