بختیاری: مستمری مددجویان سه تا چهاربرابر افزایش می‌یابد

بوشهر- ایرنا - رئیس کمیته امداد امام (ره) گفت:دربودجه سال ۹۹ ، نگاه های جدیدی برای مددجویان دیده شده که پیش بینی می‌شود مستمری مددجویان بین سه تا چهار برابر افزایش خواهد یافت.

 مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در آیین واگذاری ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در بوشهر با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در بوشهر افزود:در بند الف تبصره چهارده که سال آینده سومین سال خود را طی خواهد کرد شاهد چهار برابر شدن میزان پرداخت ها خواهیم بود به گونه ای که در سال آینده برای خانواده های پنج نفر به بالا بیش از ۷۵۰ هزار تومان پیش بینی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در بند ب تبصره ۱۴ به افرادی که در نوبت تحت پوشش قرار دارند، شرایطی فراهم شده که۶۵۰ هزار خانواده دیگر بتوانند تحت پوشش کمیته امداد از محل بودجه این تبصره قرار گیرند.

رئیس کمیته امداد اظهارداشت: به عنوان خادم مددجویان کمیته امداد  از طرف خودم و مجموعه پرسنل این نهاد از تلاش های دولت برای رفع محرومیت تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود: بودجه سال آینده در حالی بسته میشود که به دلیل این که هیچ وابستگی به نفت دارد یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی به شمار می رود و مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی است.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: در اواخر سال گذشته تفاهم نامه  مشترکی بین کمیته امداد و استانداری بوشهر برای ساخت دو هزار واحد مسکونی منعقد شده که ۵۰۰ واحد امروز به مددجویان این نهاد واگذار میشود.

وی با اشاره به تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر از محل این تفاهم نامه درر دهه فجر امسال، اظهارداشت: یک هزار واحد دیگر از محل این تفاهم نامه در سال آینده اماده تحویل و واگذار می شود.

بختیاری عنوان کرد: در رابطه با واحدهای مددجویی تک و دو نفره با رئیس بنیاد مسکن صحبت کرده ایم که با استفاده از مدل ساخت منازل مسکونی که توسط بنیاد مسکن ساخته می شود، بتوانیم از تسهیلات ساخت مسکن برای این خانواده ها استفاده کنیم .

رئیس کمیته امداد گفت: نیازمند یکهزار فقره جدید جهیزیه برای استان بوشهر هستیم که از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست داریم که در این خصوص نیز توجه خاصی به مانند سال گذشته داشته باشند.

وی با اعلام این که کمیته امداد استان بوشهر موفق به جذب کامل  تسهیلات ۱۴۰ میلیارد تومان برای ۲۵۰۰ نفر شده است، عنوان کرد: کمیته امداد استان بوشهر آماده دریافت تسهیلات جدید از این محل برای اشتغال روستائیان است و در صورت عنایت دولت می توانیم اشتغال روستایی بیشتری را در این استان  داشته باشیم.

بختیاری ادامه داد: باتوجه به این که از طریق پنل های خورشیدی میتوان اشتغالزایی کرد امسال به دنبال این هستیم که زمینه ارائه خدمات ویژه برای راه اندازی یک هزار پنل خورشیدی در استان بوشهر فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =