۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۸
کد خبرنگار: 786
کد خبر: 83572408
۰ نفر

برچسب‌ها

فرآورده های نفتی در تالار بورس کیش عرضه می شود

کیش - ایرنا -  براساس رایزنیهای انجام شده و موافقت مدیرعامل بورس انرژی ایران، زمینه برای عرضه فراورده های صادراتی نفت و پتروشیمی در تالار بورس کیش فراهم شد.

به گزارش  ایرنا، توافق اولیه جهت اجرای این طرح اقتصادی به عنوان یکی از دستاوردهای رویداد اینوکس کیش ۲۰۱۹ در نشست اخیر معاون اقتصادی و سرمایه گذارای سازمان منطقه آزاد و مدیرعامل بورس انرژی ایران حاصل شد.

ناصر آخوندی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، ضمن اعلام این خبر افزود: سیاستگذاریهای صادراتی منطقه آزاد کیش، ظرفیتهای اقتصادی و مالی، فعالیت مؤثر تالار بورس کیش و  طرح راه اندازی بورس بین الملل در این منطقه، زنجیره ای مناسب برای داد و ستد های بین المللی است که با عرضه فرآوردهای نفتی و پتروشیمی در تالار بورس کیش تکمیل و موجب رونق بازار سرمایه می شود. 

وی همچنین تأمین مالی از طریق بازار سرمایه، برای تکمیل پروژه‌های حاکمیتی سازمان منطقه آزاد کیش و طرحهای بخش خصوصی را از برنامه‌های مهم در دست اقدام برشمرد و افزود: شفاف‌سازی، اتمام به موقع پروژه‌ها، هدایت نقدینگی سرگردان جامعه به سمت تولید و ارائه خدمات، بهای تمام شده واقعی، نظارت بر روند پیشرفت فیزیکی و ریالی از مهم‌ترین ویژگی‌های حرکت در مسیر بازار سرمایه است که ما با جدیت تمام در این مسیر گام برمی‌داریم.

   به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش،  سید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی ایران  ضمن موافقت با عرضه محصولات صادراتی بورس انرژی در حلقه صادراتی تالار بورس کیش  از پیشگام بودن سازمان منطقه آزاد کیش در استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی اسلامی و انتشار ۳۰۰۰ میلیارد ریال اوراق صکوک ابراز خرسندی کرده است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =