۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83572395
۰ نفر

برچسب‌ها

 طرح دادرس در ۳۴۵ مدرسه گیلان

رشت - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در زمان حاضر، ۳۴۵ مدرسه در این استان تحت پوشش طرح دادرس جمعیت هلال احمر قرار دارد.

مهدی ولی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اجرای طرح دادرس جمعیت هلال احمر، ۴۸ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در گیلان از آموزش کمک های اولیه، انتقال مصدوم و ... جمعیت هلال احمر گیلان بهره مند  شدند.

وی طرح دادرس را از موثرترین طرح‌ های ملی سازمان جوانان هلال احمر عنوان و خاطر نشان کرد: در این طرح دانش‌ آموزان آموخته‌ ها و داشته های امدادی خود را تمرین کرده و از این مهارت در مواقع بحران در خانواده و جامعه استفاده می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تصریح کرد: تربیت دانش آموزان آماده در شرایط سخت، آموزش پناه گیری، تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل میانی، پانسمان و بانداژ و آتل بندی، تریاژ مقدماتی، حمل مصدوم، اطفا حریق و چادر زنی از اهداف طرح دادرس است.

وی با بیان این که تا پایان سال جاری ۱۳۰ هزار و ۸۰ دانش آموز در گیلان از آموزش کمک های اولیه بهره مند می شوند، افزود: ارائه آموزش های امداد و نجات به دانش آموزان در مدارس از اهمیت ویژه ای برخوردارست که مورد تاکید قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در ادامه با اشاره به برگزاری مانور مدرسه ایمن، جامعه تاب آور همزمان با مدارس سراسر کشور روز گذشته در گیلان اضافه کرد: این مانور از روز گذشته در واحدهای آموزشی استان به اجرا درآمده و تا دهم آذر ماه ادامه خواهد یافت.

وی اظهار داشت: مانور مدرسه ایمن، جامعه تاب آور امسال در استان گیلان براساس دستورالعمل تدوین شده و با هدف سطح پناه‌ گیری و خروج از موقعیت خطرپذیری در ۱۰ مدرسه ۱۶ شهرستان، ۲۰ مدرسه در مرکز گیلان از روز گذشته آغاز شده و اجرای آن در مدارس مختلف تا دهم آذر ادامه دارد.

استان گیلان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =