یادواره زنان شهیده و ایثارگر دشتی برگزار شد

بوشهر- ایرنا- امام جمعه خورموج استان بوشهر در یادواره زنان شهیده و ایثارگر دشتی گفت: زنان در ۴۱ سال گذشته نقش بسیار تعیین کننده ای در پیروزی، حفظ و استحکام نظام اسلامی داشته‌اند.

حجت السلام عبدالحسین مصلح روز پنجشنبه در این آئین افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی زنان در تمامی عرصههای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی حضوری  فعال  هم پای مردان دارند.

 وی افزود: تعداد بالای شهیدان زن و ایثارگر نشان از حضور و نقش ارزنده آنان در دوران دفاع مقدس دارد .

مصلح اضافه کرد: یکی از وصیت های شهیدان حفظ ارزشهای دینی و حجاب بانوان بوده است و خانواده ها نقش بسیار مهمی در تحقق این مهم و مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم غرب دارند.

 امام جمعه خورموج ادامه داد:  تنها راه سعادت و خوشبختی جامعه تبعیت از رهبری و عمل به توصیه ها و بیانان ولی فقیه زمان است.

مصلح گفت: امروز با استفاده از رسانه ها و فضای مجازی دختران و پسران ما مورد تهاجم گسترده دشمنان هستند و خانواده ها باید با بصیرت و هوشیاری این توطئه دشمنان را خنثی کنند.

مصلح افزود: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری همواره بر روی آن تاکید دارد سبک زندگی اسلامی است .

امام جمعه خورموج به موضوع ازدواج آسان برای جوانان اشاره کرد و افزود: خانواده نقش مهمی در ترویج ازدواج جوانان دارند و با توجه به افزایش سن ازدواج ، خانواده ها  باید در بحث ازدواج آسان توجه جدی داشته باشند.

 در این مراسم از خانواده شهیده زن و ایثارگر شهرستان دشتی تجلیل شد.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزارنفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =