۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83572345
۰ نفر

برچسب‌ها

آلودگی هوای همدان با سامانه بارشی کاهش یافت

همدان - ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: با ورود سامانه بارشی از سمت غرب کشور به این استان و بارش پراکنده باران آلودگی هوای همدان کاهش یافت.

محمدحسن باقری‌شکیب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران، رعدوبرق، ریزش برف در ارتفاعات و وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: این سامانه از شب گذشته وارد استان شده است و بیشتر در نوار غربی و مناطق شمالی استان فعالیت دارد.

باقری‌شکیب عنوان کرد: به دنبال فعالیت این سامانه، آسمان استان ابرناک می‌شود که در پی آن بیشینه دما در نقاط مختلف بین ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: در پی فعالیت این سامانه در اسدآباد ۲ میلیمتر و در تویسرکان نیز یک میلیمتر بارش گزارش شده است. 

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان ادامه داد: از این سامانه انتظار بارش قوی نداریم و بارش‌های آن بیشتر پراکنده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و قهاوند با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =