مجمع باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- نخستین مجمع باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با حضور اعضای این مجمع در مشهد برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه در نخستین مجمع باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان گفت: در مدیریت بحران همان گونه که پیش بینی صحیح مهم است اطلاع رسانی سریع و صحیح هم مهم است.

حجتعلی شایان فر افزود: هرجا بحران باشد به ابزار مدیریت آن یعنی رسانه هم نیاز است زیرا رسانه‌ها می توانند در جهت‌دهی افکار عمومی در مسیر بحران‌زایی و بحران‌زدایی نقش‌آفرین باشند.

وی ادامه داد: میزان حرفه‌ای بودن خبرنگاران در کم وکیف اطلاع رسانی بسیار مهم و نقش‌آفرین است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: اطلاع رسانی درست منجر به تقویت همبستگی، جلب مشارکت‌های مردمی، مشارکت مردم در حل بحران، کاهش اثرات بحران، توجیه و پذیرش بحران در جامعه و تلاش در جهت کمک به مدیریت آن می‌شود.

شایان فرافزود: نمی‌توان از وقوع حوادث جلوگیری کرد اما می‌توان اثرات آن را با آموزش و نیز اطلاع رسانی و مدیریت صحیح در زمان بروز حادثه کاهش داد که این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کشور ژاپن برای کاهش آسیب و آماده سازی ساختار شهری خود به شکل میلیاردی هزینه و خود را در این زمینه مقاوم کرد که ما نیز با توجه به آسیب‌هایی مانند سیل و زلزله خود را در برابر بروز حوادث مقاوم می‌کنیم. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی نیز در این مجمع گفت: باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر طلیعه ای برای حضور سازماندهی شده رسانه‌ها و مطبوعات در پوشش اخبار حوادث و بحرانهاست.

مجتبی احمدی افزود: امید است با این تشکیلات از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و دانش رسانه به شکل مطلوب بهره برداری شود.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های کشور و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت زیرساختهای کشور قبل از وقوع حادثه به منظور پیشگیری از شدت خسارت بلایا در کشور وظیفه مسوولان است هر چند که از بسیاری از بلایای طبیعی نمی توان پیشگیری کرد اما می‌توان از آسیب‌های ناشی از وقوع آنها کاست.

مصطفی کواکبیان افزود: در همین راستا ستادهای بحران در وزارت کشور و استانداری‌ها باید همت کنند تا با استفاده از امکانات موجود بیشترین بهره وری و بیشترین اثربخشی محقق شود.

وی اضافه کرد: کاهش آلام بشری از اهداف هفتگانه فعالیت در جمعیت هلال احمر است که در فرهنگ دینی و آموزه‌های تربیتی ما نیز کاهش آلام بشری مورد تاکید قرار گرفته است.

رئیس خانه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: ملت ایران با این فرهنگ رشد یافته اند و خبرنگاران فعال درباشگاه خبرنگاران هلال احمر به طور قطع و حتم در این زمینه موثر واقع خواهند بود.

در پایان این مراسم، انتخابات مجمع استانی خبرنگاران هلال احمر خراسان رضوی جهت شرکت در مجمع کشوری این باشگاه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =