۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83572324
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ هزار تُن چغندر قند در سقز برداشت شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره تعاون روستایی سقز گفت: امسال ۱۳ هزار تُن چغندر قند به ارزش ۶۲ ‌میلیارد ریال از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت و به کارخانه‌های شهرهای اطراف سقز تحویل داده شد.

صادق بهزادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برداشت چغندر قند از اوایل آبان در روستاهای سقز آغاز شد و توسط شرکت‌های تعاونی روستایی ترجان و صاحب ۱۳ هزار تُن از این محصول به ارزش ۶۲ میلیارد ریال خریداری و به کارخانه‌های قند میاندوآب، خوی، ارومیه و اصفهان ارسال شد.

وی با بیان اینکه هنوز برداشت چغند قند ادامه دارد و پیش بینی می‌شود یک هزار تُن دیگر برداشت شود، افزود: ۵۵ میلیارد ریال معادل ۶۹ درصد از پول چغندرکاران به حساب آنها واریز شده و مابقی هم در چند روز آینده واریز خواهد شد بنابراین کشاورزان نگران نباشند.

بهزادی با بیان اینکه دغدغه اصلی چغندرکاران بعد از برداشت، تحویل به موقع محصول است، اضافه کرد: امسال ۴۱۰ هکتار از زمین‌های کشاورزان طرف قرارداد شرکت‌های تعاونی روستایی ترجان و صاحب زیر کشت چغندر قند رفته بود.

وی از کاهش برداشت چغندر قند نسبت به سال گذشته خبر داد و یادآور شد: سال ۹۷ در این شهرستان ۱۷ هزار تُن چغندر قند از اراضی زیر کشت برداشت شد ولی امسال به دلیل شرایط آب و هوایی، آفات مختلف و رغبت کشاورزان به کشت‌های جایگزین شاهد کاهش برداشت این محصول بودیم.

رییس اداره تعاون روستایی سقز تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد کشور، قیمت هر کیلوگرم چغندرقند با عیار ۱۶ و کرایه حمل تشویقی ۴ هزار  و ۳۶۱ ریال تعیین شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =