۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 83572241
۰ نفر

پروندهٔ خبری

باران هوای تبریز را بهاری کرد

تبریز - ایرنا - بارش باران در هفتمین روز از آذر ماه، غبار آلودگی را از چهره تبریز شست و هوای این کلان شهر ۲ میلیون نفری را بهاری کرد.

به گزارش ایرنا، بارش باران در تبریز که از صبح امروز آغاز شد و چند ساعت به طول انجامید، پس از سه روز آلودگی هوا در این کلان شهر، نگرانی از آلایندگی ها را و لو برای مدت کوتاهی برطرف کرد.

هم اینک هوا در تبریز آفتابی و معتدل است و شهروندان این کلان شهر پس از سه روز حبس در خانه به دلیل آلودگی هوا، در ساعات  صبح  امروز برای تازه کردن هوا به بوستان های محلی رفتند.

 بارش باران موجب شد که فضای بهاری بر تبریز حاکم شود و  بوی درختان و گیاهان خیس خورده از باران فضا را عطرآگین کنند.

مراد نعمتی، یکی از شهروندان تبریز در پاسخ به این سوال ایرنا که بارش باران بعد از سه روز آلودگی هوا چه حسی به شما داد، می گوید: وقتی باران شروع شد برای انجام کارهای بانکی رفته بودم، وقتی از بانک بیرون آمدم، هوا آفتابی و شبیه هوای عید بود، آفتاب زده بود و حس خوبی گرفتم. 

نعمتی افزود: تجربه هوای بهاری در تبریز در این موقع از سال نادر است و من با دیدن هوای آفتابی و زمین خیس خوررده از نم نم باران خوشحال شدم، مخصوصا" که بچه کوچک در خانه دارم و در روزهای اخیر اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی موکدا"  به مردم تبریز توصیه می کرد که از بیرون آوردن کودکان و کهنسالان خودداری کنند.

مریم واعظ زاده نیز به ایرنا گفت: صبح که برای نماز صبح بیدار شدم، متوجه بارش نم نم باران شدم و وقتی برای دیدن بیرون پنجره را باز کردم، موجی از هوای تمیز به داخل خانه هجوم آورد. 

 وی اظهار کرد: حوالی ساعت ۷:۳۰ صبح هم که برای رفتن به سر کار از منزل بیرون  آمدم، بارش باران شدت گرفته بود و  با قطرات درشت و  تندش آلودگی هوا را جارو می کرد.

عباس وحیدی پور نیز به خبرنگار ایرنا گفت: صبح که پس از بیدار شدن از خواب متوجه بارش باران شدم، نفسم باز شد و با خودم  گفتم در این هوا باید برای پیاده روی رفت و به همین دلیل نیز کفش هایم رابه پا کرده و در بوستان کوچک و زیبای «مسافر» نیم ساعتی قدم زدم.

وی افزود: هوا بسیار تمیز شده و بوی خوبی به مشام آدم می رسد؛ من بچه چندماهه دارم و در روزهای اخیر نگران بیماری های ناشی از آلودگی هوا بودم که خوشبختانه با بارش امروز این دغدغه برطرف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد هوای این کلان شهر در وضعیت قابل قبول است.

حمید قاسمی افزود: میزان ذرات معلق در هوای تبریز ۲.۵ میکرون است.

هوای تبریز هم اینک ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر است و نم نسبی به ۷۷ درصد می رسد.

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =