بیش از ۱۹ هزار پرونده در دادگاه تجدید نظر کرمان بررسی شد

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس کل دادگستری استان کرمان طی هشت ماهه اخیر سالجاری ۱۹ هزار و ۹۹۶ فقره پرونده در دادگاه تجدید نظر این استان مورد رسیدگی قرار گرفته و آخرین موجودی پرونده‌ها در این دادگاه ۲ هزار و ۶۴۷ پرونده است.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در نشست با قضات تجدید نظر با حضور رئیس دیوان عالی کشور ضمن اشاره به اینکه ۳۲ حوزه قصایی فعال در سطح استان کرمان وجود دارد افزود: ۱۸ دادگستری شهرستان، ۹ حوزه قضایی شهرستان، پنج دادگاه عمومی و چهار مجتمع قضایی در  این استان کرمان فعال هستند.
وی با بیان اینکه سرجمع شعب محاکم بدوی ۱۱۷ شعبه است و در کنار آن ۶ شعبه دادگاه کیفری در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: ۱۸ شعبه دادگاه تجدیدنظر که اخیر چهار شعبه به آن اضافه شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ورودی محاکمه بدوی ۱۶ هزار و ۵۹۰ فقره پرونده که میانگین ورودی پرونده های کشوری به استان کرمان ۳.۳ درصد است گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده ماهیانه وارد محاکم بدوی می‌شود.
موحد با بیان اینکه طی هشت ماهه اخیر در دادگاه تجدید نظر ۱۹ هزار و ۹۹۶ فقره پرونده رسیدگی شده است و آخرین موجودی پرونده ها در حال حاضر ۲ هزار و ۶۴۷ پرونده در حال رسیدگی است افزود: نرخ رسیدگی ۱۰۰و نیم درصد در سه سال اخیر رسیده که کاهش موجودی را داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان کرمان در جنوب این استان است تصریح کرد: جرائم خشن در این مناطق بیشتر است که در آینده نزدیک یک شعبه کیفری یک در شهرستان کهنوج فعال می‌شود تا از جمعیت کیفری جیرفت کاسته شود.
وی با اشاره به اینکه متوسط ورودی پرونده‌ها به ازای هر قاضی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان کرمان ۵۲ مورد است که با میانگین کشور برار است خاطرنشان کرد: طی هشت ماهه امسال ۶۲.۹ درصد تصمیمات تجدیدنظر  تایید شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =