کشتارگاه صنعتی تبریز آماده دریافت نشان«حلال» است

تبریز- ایرنا - مدیرکل استاندارد آذربایجان‌شرقی از مهیا بودن شرایط دریافت نشان بین المللی «حلال» برای محصولات گوشتی تولید شده توسط کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز خبر داد.


ساسان فرشی حق رو روز پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز و بازدید از خط تولید محصولات گوشتی این کشتارگاه گفت: کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز می تواند پس از دریافت نشان بین المللی حلال به عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان محصولات در داخل و خارج کشور فعالیت داشته باشد. 
وی با بیان اینکه ظرفیت های صنایع غذایی برای حضور در بازارهای خارجی در سال رونق تولید باید به کار گرفته شود، افزود: این کشتارگاه می تواند با اجرای برنامه های مفید نقش ارزنده ای در اقتصاد و اشتغالزایی داخلی داشته و مبلّغ شایسته ای برای محصولات ایرانی در زمینه فرآورده‌های گوشتی باشد.
مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز هم در این دیدار گفت: ظرفیت های نهفته کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز با برنامه ریزی های انجام شده در حال احیاست و به زودی خبرهای خوبی از اقدامات اقتصادی آن برای رونق تولید و بهبود کیفیت محصولات به اطلاع عموم می رسد.
کریم قدرتی ادامه داد: توسعه صنایع تبدیلی این صنعت در محل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز از اولویت های مدیریتی آن برای ایجاد ارزش افزوده در استحصالات گوشتی است و امیدواریم با هدفگذاری های انجام شده شاهد جهش در عملکرد این سازمان باشیم.
وی همچنین نقش بخش خصوصی در بر عهده گرفتن بخشی از این وظایف را قابل توجه دانست و اظهار کرد: بی شک در ادامه این روند مشارکت بخش خصوصی گره گشای برنامه های پیش بینی شده است و تلاش خود را برای افزایش این همکاری ها در دستور کار داریم.

کشتارگاه تبریز با برخورداری از  ۱۱ اسطبل مجزای گاو و گوسفند، میدان دام روباز با ظرفیت ۲۵۰۰ راس و انبار علوفه، از نظر حجم کشتار، ظرفیت و سیستم صنعتی، سومین کشتارگاه بزرگ کشور محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =