۱۵ میلیارد ریال صرف احداث یادمان‌های شهدای گمنام اردبیل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل از صرف ۱۵ میلیارد ریال برای احداث و نوسازی یادمان‌های شهدای گمنام این استان در سال جاری خبر داد.

علی واحد روز پنجشنبه در بازدید از حسینیه شهدای گمنام خلخال افزود: این میزان اعتبار در مقایسه با مجموع اعتبارات سال گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد.

او اظهارکرد: افزایش قابل توجه اعتبارات عمرانی در سال جاری زمینه اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی یادمان‌های شهدا و همچنین طرح‌های مربوط به ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در  استان اردبیل را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه ۷۴ شهید گمنام در ۳۲ نقطه از شهرهای استان اردبیل دفن و دربیشتر آنها پروژه احداث یادمان‌های شهدای گمنام اجرا شده است از احداث و راه اندازی یادمان در مناطق باقیمانده و با استفاده از اعتبارات سال جاری خبر داد.

او گفت: برای تکمیل و تدوین نهضت تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس، خاطرات رزمندگان و آزادگان در استان اردبیل جمع‌آوری و خاطرات سه هزار و ۲۰۰ رزمنده و آزاده گردآوری شده است.

واحد افزود: جمع‌آوری خاطرات رزمندگان و آزادگان این استان طی کارهای گروهی و با سه هزار و ۶۰۰ ساعت مصاحبه تهیه و ضبط شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل همچنین اظهارداشت: برای  تکمیل تاریخ شفاهی دفاع مقدس استان اردبیل، ۸۱ هزار و ۶۵۷ سند شامل اسناد مکتوب، وصیت‌نامه، نامه، عکس و دلنوشته نیز جمع‌آوری شده است.

وی با تقدیر از همکاری فرماندار خلخال در  تامین اعتبار مورد نیاز برای توسعه،بهسازی و بازسازی حسینیه شهدای گمنام این شهر افزود: اعتبارات اجرای این پروژه در سال گذشته ۴۰۰ میلیون ریال بوده که از این مبلغ تنها ۱۶۰ میلیون ریال تخصیص یافته است.

به گفته او ، امسال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ادامه عملیات اجرایی این پروژه از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تخصیص یافته است.

استان اردبیل با تقدیم سه هزار و ۴۰۰ شهید از مجموع ۲۲۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس و حدود ۱۰ هزار جانباز جزو سه استان برتر در کشور است که بیشترین شهدا را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

استان اردبیل ۹ شهید مدافع حرم دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =