مجتمع فرهنگی بنیاد شهید قزوین ۹۸‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد

قزوین-ایرنا- مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان قزوین از رشد فیزیکی ۹۸ درصدی مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی شهید رجایی قزوین خبر داد.

غلامرضا حقایق پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت این مجتمع از سال ۸۸ در زمینی به مساحت چهار و نیم هکتار با زیر بنای هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع در دو فاز آغاز شد.
وی  با اشاره به طولانی شدن زمان ساخت این مجتمع فرهنگی ، ورزشی و توانبخشی اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبارات ساخت در دو بخش ۵۰ درصد ملی و  ۵۰ درصد استانی تعریف شد، تا سال ۹۲ با مشکل مالی مواجه بود که با تلاش های صورت گرفته طی سالهای اخیر سرعت تکمیل پروژه از رشد چشمگیری برخوردار شد.
حقایق پور ادامه داد: تاکنون ۲۱ میلیارد تومان برای احداث این مجتمع هزینه شده و امیدواریم تا دهه فجر امسال این پروژه عظیم فرهنگی به بهره برداری برسد که در بخش تجهیزات نیز بخشی از وسایل مورد نیاز خریداری شده است.
وی اضافه کرد: احداث مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی شهید رجایی قزوین در دو فاز تعریف شده بود که فاز اول مجتمع به مساحت سه هزار متر مربع، شامل سالن ورزشی چند منظوره، سالن ژیمناستیک، مجموعه آب درمانی با امکانات مرتبط و تاسیسات موتورخانه است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: فاز دوم مجتمع نیز شامل مرکز درمانی، بخش رفاهی، اداری، سالن آمفی‌ تئاتر و نمازخانه و همچنین ۱۸ سوئیت اقامتی است.
حقایق پور تاکید کرد: مرکز توانبخشی قزوین با هدف رفع مشکلات درمانی، ‌روحی و روانی و بهبود وضعیت سلامتی خانواده‌های شهدا و ایثارگران و رفاه حال آنها به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: هیچ گونه محدودیتی برای خدمات‌رسانی به ایثارگران و خانواده‌های شهدا در این مجموعه وجود ندارد و اولویت استفاده از خدمات این مجتمع نیز با ایثارگران و خانواده شهدا است و از ظرفیت‌های باقی‌مانده به عموم مردم خدمات‌رسانی خواهد شد.
استان قروین دارای سه هزار شهید سرافراز و هفت هزار و ۲۰۲ جانباز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =