صادرات گمرک همدان ۷۵ میلیون دلار ارزآوری داشت

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از صادرات ۷۵ و نیم میلیون دلاری کالا از گمرک این استان خبر داد و گفت: این میزان صادرات تا پایان آبان ماه محقق شده‌است.

حمیدرضا متین روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا پایان آبان از گمرک همدان ۷۵ و نیم میلیون دلار کالا با وزن ۴۵۲ هزار تن به کشورهای خارجی صادر شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار کالا به وزن پنج هزار تن به استان وارد شده که بیشتر آنها مواد مصرفی و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنایع است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تولید ۱۱۱ قلم کالای صادراتی در همدان افزود: سیم مسی بدون عایق، میلگرد عاج دار، فروسیلیس، کلینکر خاکستری، موتور کولر، وازلین صنعتی، کشمش، رب گوجه فرنگی و چینی های بهداشتی ۱۰ کالای مهم سبد صادرات همدان را تشکیل می دهند.

متین تاکید کرد: بخش زیادی از کالاهای استان از دیگر گمرک های کشور صادر می شود به طوریکه صادرات ۷۸۰میلیون دلاری در هفت ماهه سال جاری به نام همدان در کارنامه صادرات کشور ثبت شده است. 

بخش صادرات استان همدان سال گذشته رقم یک میلیارد دلار را در پرونده خود ثبت کرد و دولتمردان برای امسال افزایش ۳۰ درصدی و رسیدن به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار را هدف گذاری کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =