خیران سبزوار ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه کمک کردند

سبزوار- ایرنا- خیران کتابخانه ساز سبزوار با اهدای پنج قطعه زمین معادل ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه در این شهرستان کمک کردند.

مدیرعامل انجمن خیران کتاب سبزوار چهارشنبه شب در همایش تقدیر از خیران کتابخانه‌ساز این شهرستان گفت: مجموع پنج قطعه زمین که از سوی خیران اهدا شده یک هزار و ۳۸۶ متر مربع است.
مهدی مقصودی افزود: عملیات اجرایی این کتابخانه‌ها در سال جاری آغاز می‌شود که با بهره‌برداری از آنها مشکل کمبود فضای کتابخانه‌ای در مناطق غرب، شمال غرب و  روستای پرجمعیت ابارش سبزوار برطرف می‌گردد.
وی با اشاره به نقش خیران شهرستان سبزوار در احداث کتابخانه ادامه داد: از مجموع ۱۶ کتابخانه این شهرستان ۱۲ کتابخانه توسط خیرین ساخته شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ساخت کتابخانه مرکزی یکی از مطالبات مردم این شهرستان است که با پیگیری‌های فراوان ۶ میلیارد ریال برای ساخت آن اختصاص یافته است.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: احداث کتابخانه مرکزی سبزوار حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که برای گام نخست علاوه بر ۶ میلیارد ریال  ۱۵ میلیارد ریال نیز از نهاد کتابخانه‌ها اختصاص یافته که عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.  
شهرستان سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =