حفظ حقوق شهروندی در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت : حفظ کرامت و احترام به حقوق شهروندی موجب سالم سازی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

ارسلان زارع چهارشنبه در جلسه معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان افزود : وقتی مردم در جامعه ای احساس کرامت کنند و حقوق شهروندی آنها محترم شمرده شود در سالم سازی جامعه نتایج خوبی دارد و موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه امنیت از مهمترین عوامل و ارکان توسعه هر کشور است، اظهار داشت : حفظ و استمرار امنیت در پناه قوه قضائیه بی طرف ، کارآمد و متشکل از نیروهای عالم می تواند در رفع مخاصمات ، مبارزه با مجرمان و ایجاد عدل و داد بیشترین تاثیر را داشته باشد.

وی اقتدار را در گرو استمرار پشتیبانی و حمایت مردم ایران و وفاق و همدلی همه خدمتگزاران و تلاش بی شائبه همه مسئولان دانست.

وی بیان کرد: به برکت نظام و پشتوانه مردمی آگاه و فهیم،  امروز اقتدار نظام جمهوری اسلامی نه فقط در منطقه بلکه در دنیا کم نظیر است.

زارع تصریح کرد : گیلان به واسطه مردم آگاه و نیز وحدت و همدلی موجود بین خدمتگزاران مردم اعم از تشکیلات، نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح از شاخص های امنیتی خوبی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: تداوم و استمرار این همکاری ها در  شاخص های امنیتی در حوزه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت  اعتدال در کاهش نرخ بیکاری و افزایش سرمایه گذاری در همه استان ها از جمله گیلان موثر است.

زارع سرمایه گذاری را در گرو امنیت دانست و گفت: همه باید برای احیای سرمایه های اجتماعی و امید آفرینی بیشتر در جامعه اهتمام داشته باشیم و در این میان مبارزه با مفسدان اقتصادی نقش مهمی در تحقق این مهم دارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر در جامعه ای مردم احساس کرامت کنند و حقوق شهروندی شان محترم شمرده  شود به طور قطع این امر در سالم سازی جامعه نتایج خوبی داردو موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

وی با تاکید بر ضرورت قرارگیری قانون به عنوان معیار از سوی مردم بویژه مسئولان تصریح کرد:  در این حالت همدلی، ایجاد و تقویت می شود و می تواند مبنایی برای توسعه جامعه و کشور قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: تلاش و اقدامات شایسته دادسراها  ودستگاه های امنیتی مربوطه موجب شده تا بتوانیم در تحقق شاخص ها موفقیت بیشتری کسب کنیم.

زارع مبارزه باقاچاق کالا را از شاخص های دارای موفقیت در استان عنوان و بیان کرد: می توان با استفاده از توانمندی های جدید شرایط سالمی را برای سرمایه گذاران در استان فراهم کنیم. 

جلسه معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان باحضور دادستان کل کشور برگزار و سید مهدی فلاح میری به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =