نوبتی هم باشد نوبت «انریکه» است؛ داستان جنایی شد

تهران- ایرنا- «لوئیس انریکه» با انتقاد از بلندپروازی «روبرت مورنو» دستیار سابق خود در لاروخا برای نشستن روی نیمکت تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۲۰، وی را «بی‌وفا و خائن» خواند.

سرمربی تیم ملی اسپانیا، پس از بازگشت به نیمکت این تیم در ۱۹ نوامبر، برای نخستین بار در برابر رسانه‌ها حاضر شد و شخصیت مورنو را در مرکز سیبل انتقادهای خود قرار داد.

انریکه ژوئن سال جاری برای مراقبت از «ژانا» دختر ۹ ساله خود که چند ماه بعد یعنی در ماه آگوست پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان استخوان درگذشت، از سمت خود استعفا کرد و تا پیش از آن مورنو دستیار وی بود.

اسپانیا با هدایت مورنو به یورو ۲۰۲۰ صعود کرد اما پس از انتصاب مجدد انریکه، به دلیل مشکلات پیش آمده بین این ۲، به نظر دیگر جایی در کادر فنی لاروخا نخواهد داشت.

و حالا انریکه در این خصوص اظهار داشت:

تنها کسی که مسوول نبودن مورنو در کادر فنی اسپانیا است، من هستم؛ ۱۲ سپتامبر با او در خانه‌ام ملاقات کردم و او گفت که دوست دارد در یورو مربی باشد و اگر من تشخیص بدهم و بخواهم، خوشحال می‌شود که به عنوان دستیار من فعالیت کند.

می‌فهمم که او بلندپرواز است و رویای او مربیگری است اما از نظر من این کار «وفادار نبودن» است؛ کاری که اگر من جای او بودم، انجام نمی‌دادم؛ در واقع به نظر من این حرکت، اشتباه بزرگی است.

در ادامه به او گفتم که دیگر او را به عنوان دستیار نمی‌بینم و نمی‌دانم چه زمانی بر می‌گردم اما احساس می‌کنم دوست دارم به مربیگری برگردم؛ مورنو جلسه را با حالتی دوستانه تمام کرد و من نیز به اعضای کادر فنی خود، نظر خودم و البته نظر او را اعلام کردم تا هیچ سوءبرداشتی از حرف‌های من صورت نگیرد. از آن لحظه بعد نیز هرگز به فدراسیون نزدیک نشدم و با آنان تماس نگرفتم.

از لحاظ حرفه‌ای هیچ دلیلی برای انتقاد از مورنو ندارم؛ او بسیار آماده و مربی بسیار خوبی است اما حرف‌های او و حقیقت در تضاد بودند؛ خودم را آدمِ خوب این سناریو نمی‌دانم اما آدمِ بد داستان هم نیستم.

مرد ۴۹ ساله در ادامه با قدردانی از حمایت‌های دنیای فوتبال پس از مرگ دخترش، گفت: سخت بود که حدس بزنم چه زمانی تصمیم به بازگشت می‌گیرم اما می‌دانستم زود این اتفاق می‌افتد؛ دوست داشتم خیلی زود به زندگی برگردم و کاری که بیشتر از هر چیزی به آن علاقه دارم را انجام دهم و به خانواده‌ام ثابت کنم که زندگی همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =