احمدی: کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی ورزش تشکل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، از تشکیل کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی ورزش کشور در راستای بند ۸ نظام‌نامه فرهنگی ورزش کشور خبر داد.

سید عبدالحمید احمدی در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌ها  که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، اهمیت تشکیل کمیته صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در ورزش کشور را مورد توجه قرار داد و با اشاره به فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت بروز معنویت در محیط ورزش، اظهار داشت: انتظار از دست اندر کاران ورزش برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «محیط ورزش را باید پاکیزه نگاه دارید»، زیاد است.

وی یکی از اقدامات مهم در طول چند سال گذشته را ترمیم و رفع خلاهای قانونی، حقوقی و ساختاری در ورزش عنوان کرد و توضیح داد: برای موضوعات فرهنگی، اخلاقی و ارزشی در ورزش چاره‌ای اندیشیده نشده بود که تلاش کردیم در این دوره برای تحقق آن گام برداریم.

احمدی ادامه داد: در بند ۸ نظام نامه فرهنگی ورزش کشور مبارزه ساختارمند با ناهنجاری‌های اخلاقی، تخلفات و جرائم ورزشی و تلاش حداکثری  برای حل دعاوی تاکید شده است که در راستای اجرای نظام نامه فرهنگی و بندهای دهگانه نظام نامه فرهنگی ورزش کشور، وزیر ورزش و جوانان تاکید و دستور و حمایت ویژه داشت و در نهایت کمیته صیانت از  ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی در ورزش کشور تشکیل شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با بیان اینکه آیین نامه این کمیته هم تدوین شده است، گفت: آیین نامه تدوین شده و تلاش داریم تا از طریق آن  در جهت اعتلا و تحکیم ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی گام برداریم و در نهایت هدف توسعه ورزش پاک محقق شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =