اجازه هرج و مرج در بازار دزفول داده نمی‌شود

دزفول-ایرنا- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: با نظارت مستمر و برخورد قانونی با متخلفان، اجازه هرج و مرج و بی‌نظمی در بازار دزفول داده نمی‌شود.

محمد حیدری روز چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری با تاکید بر نظارت دستگاه‌ها برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و نظارت بر بازار افزود: هرکس در هر جایگاهی باید از حقوق ملت و دولت دفاع کند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: اگر در نقطه‌ای حقی از مردم ضایع شد، ادارات و دستگاه‌های ذیربط باید در چارچوب قانون با افراد متخلف برخورد قاطع کنند.
وی با تاکید بر لزوم نظارت لازم بر روی دستمزدها افزود: طبق مصوبه هیات وزیران برای همه بخش‌های خصوصی و دولتی افزایش قیمت ممنوع است.
حیدری افزود: نباید از این فرصت سوء استفاده شود و در زمان خاص خودش اگر نیاز باشد، افزایش قیمت‌ها به‌واسطه دولت و با ضرایب صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: همه ما مدافع حقوق مردم هستیم و اجازه فرصت طلبی به هیچ کس نمی‌دهیم، دفاع از حقوق مردم و اتحادیه ها در مقابل با گرانی و تورم وظیفه دولت است. سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه هم از تولید کننده و هم مصرف کننده حمایت می کنیم، گفت: سازمانی تحت عنوان سازمان حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وجود دارد تا حقی از کسی ضایع نشود. 
حیدری در ادامه به سهمیه سوخت حمل و نقل شهری و برون شهری اشاره کرد و افزود:باید اطلاع رسانی شود تا تمامی افرادی که در این بخش فعال هستند ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: این ابلاغیه رسمی و زمانش محدود است، ضمن اینکه سامانه ثبت نام تا پانزدهم آذرماه ۹۸ فعال است و بعد از آن بسته می‌شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تاکید کرد: هرگونه درخواست و هر مساله ای از حمل و نقل درون شهری، برون شهری و سرویس مدارس ناشی از اطلاع رسانی نشدن، سهل انگاری و یا هر موضوع دیگر بر عهده دستگاه‌های ذیربط است و باید پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه اداره صنعت، معدن و تجارت بانک اطلاعات جامع رانندگان را در مدت ۴۸ ساعت به فرمانداری اعلام کند افزود: تاکنون این مورد انجام نشده و اگر بانک اطلاعات جامع رانندگان به فرمانداری اعلام نشد، مسوولیت آن برعهده این اداره است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای سهمیه بنزین تاکسی های تلفنی قدیم و اینترنتی جدید برنامه دارد، تاکید کرد: حتما باید در سامانه شهرداری ثبت نام کنند زیرا تا ثبت نام همه اعضا صورت نگیرد امکان افزایش سهمیه وجود ندارد.
حیدری گفت:از تاریخ ۲۴آبان ماه تا ۶ ماه دیگر، سهمیه ۳۰۰ لیتر تاکسی‌ها محفوظ است.
وی افزود: باید برای افزایش سهمیه تلاش کنیم تا فردی از قلم نیفتد و دغدغه ما این است تا فردی به خاطر اطلاع رسانی ضعیف و سهل انگاری از حقوقش محروم نشود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: متولی اجرای طرح صنف شهرداری، صنف اداره حمل و نقل و اداره آموزش و پرورش است و باید اطلاع رسانی کنند زیرا این زمان قابل تمدید نیست.
حیدری افزود: گشت‌ها باید با اقتدار و جدیت کار را انجام دهند تا افراد متخلف، احتکار کنندگان و مفسدین اقتصادی از مجموعه حاکمیت، اتحادیه و تعزیرات حکومتی حساب ببرند و تخلف نکنند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود:برای تنظیم گزارش مستند بازار باید همفکری داشته باشیم و وظایف را به دیگر دستگاه‌ها واگذار نکنیم.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول نیز گفت: در سطح بازار فراوانی کالا و انجام خدمات وجود دارد و مشکل اصلی ما موضوع سیلندرهای گاز است.
مهراب عبدالهی با تاکید بر همراهی ادارات و دستگاه ها در اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار افزود: برخی از دستگاه ها مصوبات تنظیم بازار را انجام دادند و برخی به دلایلی مصوبات اجرا نکردند.
وی اظهارداشت: در ۱۰ روز گذشته تمام ظرفیت اداره صنعت،معدن و تجارت را بکار گرفتیم و بازار را رصد می کنیم.
عبدالهی افزود: از طریق اداره صنعت،معدن و تجارت و اتاق اصناف تاکنون نزدیک به یکهزار بازرسی موردی انجام شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =