رییس دادگستری: گلستان از ظرفیت بالایی در صلح و سازش برخوردار است

گنبدکاووس – ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان، این خطه شمالی ایران را از نظر صلح و سازش پرظرفیت دانست و اظهار داشت: استان از ظرفیت بالایی در صلح و سازش و وحدت و همدلی برخوردار است.

هادی هاشمیان روز چهارشنبه در جلسه مشترک شورای اداری و شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان کلاله در شرق استان گلستان، بابیان اینکه رییس قوه قضائیه بر وظیفه نظارتی همه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرده‌ است، افزود: مسوولان علاوه بر تکلیفی که در اجرای وظایف محوله خود دارند، از تکلیف نظارت بر عملکرد نیروهای زیرمجموعه خود نیز برخوردارند.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: در نظامی که رهبری آن را یک مجتهد جامع‌الشرایط به عهده دارد، قدر فرصتی را که به عنوان مدیر اجرایی در اختیارتان قرار گرفته بدانید.

رییس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم و تخلف از وظایف مدیران است، تصریح کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی وظیفه نظارتی خود را اجرا کنند، نوبت به دستگاه قضایی نخواهد رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفت ماه اول امسال در شهرستان کلاله سرقت ۱۲ درصد افزایش یافت، افزود: در عین حال وقوع انواع جرایم در این شهرستان طی مدت یاد شده ۱۰ درصد کاهش یافت.

رییس کل دادگستری گلستان ارتباط مدیران با مردم و ارباب رجوع را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مردم استان برای ملاقات با من و بیان مسائل و مشکلات قضایی خود نیاز ندارند به گرگان بیایند بلکه می‌توانند از محل سکونت خود و از طریق شماره تلفن ۶۱۱۴ ۱۵۷ ۰۹۱۱ مستقیما ارتباط گرفته و صحبت کنند.

وی از افتتاح ساختمان جدید دادسرای کلاله خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه با زیربنای یک هزار و ۱۰۰ مترمربع  مبلغ ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده‌ است.

در ادامه این جلسه فرماندار کلاله به اغتشاشات ایادی دشمن به بهانه گران شدن بنزین در کشورمان اشاره کرد و گفت: تصمیمات کلان کشور به وسیله سران قوای سه گانه اتخاذ و با تایید مقام معظم رهبری به اجرا گذاشته می شود.

علی اصغر بیانی با بیان اینکه دشمنان مردم ایران را نشناخته‌اند، افزود: مردم ایران در مقابله با توطئه‌های دشمنان با اعتقادات مذهبی و با اطاعت از رهبری به حرکت درآمده و آنان را تار و مار می‌کنند.

فرماندار کلاله تصریح کرد: دشمنان باید بدانند مردم عاشورایی ایران بر اساس قرآن و اعتقادات دینی خود نظام جمهوری اسلامی ایران را به این راحتی از دست نخواهند داد.

بیانی در ادامه با اشاره به تغییر پیش آمده در قیمت بنزین از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و کمیته آرد و نان خواست برای جلوگیری از هرگونه اجحاف به مردم و گرانفروشی، پیگیری‌ها و بازرسی‌های خود را افزایش دهند.

در ادامه جلسه امام جمعه کلاله نیز مسوولان دستگاه‌های اجرایی را امین و امانت‌دار بیت‌المال دانست و گفت: براساس روایات دینی کسی که امانت‌دار نیست، دین هم ندارد.

حجت‌الاسلام رضا کشیری با بیان اینکه آمریکا توطئه‌های خود را روی ایران متمرکز کرده‌ است، اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر مشخص شد که دشمنان برای ایجاد آشوب و تخریب بیت‌المال از نیروهای وطن‌فروش داخلی بهره می‌گیرند.

امام جمعه اهل سنت بخش پیشکمر کلاله نیز به تخریب‌ بیت‌المال در اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: آشوبگران که از اربابان خارجی خود دستور می‌گیرند، با این حرکات نمی‌توانند مردم ایران را فریب دهند.

آخوند محمدامین آدینه افزود: ایران اسلامی از رهبری خردمند، قدرت نظامی و انتظامی و مردمی متحد و یکپارچه برخوردار است و دشمنان نمی‌توانند در برابر این عزت و اقتدار به اهداف پلید خود برسند.

در نشست شورای اداری شهرستان کلاله نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به موضوع گران شدن قیمت بنزین، گفت: هیچ یک از نمایندگان مجلس از موضوع گران شدن بنزین خبر نداشتند و حتی از این موضوع گله‌مند نیز بودند که با فصل‌الخطاب قرار دادن نظر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تصمیم سران قوا را درباره قیمت بنزین قبول دارند، این موضوع از سوی نمایندگان مجلس نیز مورد تاکید قرار گرفت.

شهرام کوسه غراوی ادامه داد: اغتشاشات اخیر که به بهانه گران شدن بنزین به وقوع پیوست، از سوی مردم برپا نشده بود و نیروهای ویژه دشمن بودند که با دریافت دستور از فرماندهان خود اقدام به آشوب و تخریب میکردند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =