«فغانی» بهترین داور آسیا، دوازدهمین در جهان

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (iffhs) در آستانه سال نو میلادی و در ادامه اعلام اسامی بهترین‌های فوتبال در بخش‌های مختلف، بهترین داوران جهان را اعلام کرد که بر این اساس «علیرضا فغانی» در رتبه دوازدهم جهان و نخست آسیا قرار گرفت.

خبرنگاران برگزیده و کارشناسان ۹۰ کشور جهان، مانند هر سال در رای‌گیری پایان سال ۲۰۱۹ به منظور انتخاب داوران برتر شرکت کردند؛ این سی و سومین رای گیری بود که توسط iffhs از سال ۱۹۸۷ تانون انجام شده است.

در این فهرست «دمیر اسکومینا» داور اسلوونیایی با ۱۳۶ امتیاز عنوان بهترین داور سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرد.

دمیر اسکومینا ۱
فیلیکس بریچ ۲
یورن کویپرس ۳
جانلوکا روچی ۴
جونیت  چاکر ۵
نستور پیتانا ۶
آنتونیو لاهوز ۷
کلمنت تورپین  ۷
مارتین اتکینسون ۹
مایکل اولیور ۱۰
خسوس جیل مانزانو  ۱۱
علیرضا فغانی ۱۲
دنی ماکلی ۱۳
 فلیکس وایر ۱۴
روبرتو توبار وارگاس ۱۵
مارک گگر ۱۶
سیدی الوم ۱۷
 ماریو اسکوبار  ۱۷
روشن ایرماتوف ۱۷
میلوراد مازیچ ۱۷
باکاری  پاپا ۲۱
 سزار راموس ۲۱
اویدو هاتگان ۲۳
دانیل ارساتو ۲۳
ویلتون سامپایو ۲۳
آنوتنی تیلور ۲۳
عبدالرحمن الجاسم ۲۷
بابی میدن ۲۷
آلبرتو اوندیمو  ۲۷
سیمون مارسینیاک ۲۷

علیرضا فغانی به تازگی تصمیم گرفت از ایران به استرالیا مهاجرت کند و مسائل خانوادگی را دلیل این اقدام اعلام کرد. در نتیجه فدراسیون فوتبال استرالیا پیشنهاد قراردادی را به منظور قضاوت در لیگ برتر این کشور برای وی مطرح کرد که مورد پذیرش فغانی واقع شد.

فغانی که داوری فوق‌العاده قابل احترام در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود، قضاوت ۲ دیدار در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا و همچنین چهار بازی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شامل دیدار رده‌بندی مابین بلژیک و انگلیس و همچنین ۲ دیدار جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ در روسیه را برعهده داشته و علاوه بر این فینال المپیک ۲۰۱۶ مردان مابین برزیل و آلمان را نیز سوت زده است.

او در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ عنوان داور سال ای‌اف‌سی را از آن خود کرد و شاید برای استرالیایی‌ها به واسطه قضاوت فینال جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا در سیدنی بین استرالیای میزبان و کره جنوبی خاطره‌انگیز باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =