گردنه تته در مسیر سروآباد - پاوه مسدود شد
عکس آرشیوی است

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریتی راه های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: گردنه تنه در محور سروآباد - پاوه به علت ایمنی کاربران جاده‌ای از امروز ۶ آذر ماه مسدود است.

دانش زندی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسیر به علت وجود یخبندان و لغزندگی در قسمت تحت مدیریت شهرستان پاوه تا عصر پنجشنبه هفتم آذر مسدود اعلام شده است.
وی افزود: پلیس راه استان کردستان با همکاری راهداری هم اکنون مانع از تردد وسایل نقلیه در این مسیر می‌شوند و راهداران نیز در طول مسیر برای ارائه خدمات مستقر شده‌اند.

گردنه تته در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است، شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می‌شود، همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر است.
شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =