گازرسانی به ۷۶ واحد صنعتی و پر مصرف استان اردبیل انجام شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از اجرای پروژههای گازرسانی به ۷۶ واحد صنعتی و پرمصرف این استان در سال جاری خبر داد.

سردار اسماعیلی چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری و تفرجگاه ازناو خلخال با اشاره به جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت فسیلی در واحدهای صنعتی افزود: استان اردبیل به لحاظ وجود شهرک‌های صنعتی و صنایع تبدیلی گسترده در این زمینه عملکرد مناسبی داشته و امسال  بیش از چهار هزار و ۷۳۱ متر مکعب در ساعت گاز طبیعی به واحدهای صنعتی و مصرف‌کننده عمده اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر لزوم تلاش شرکت گاز استان در گازرسانی به صنایع در سال رونق تولید بیان‌کرد: در حال حاضر قرارداد گازرسانی به ۸۵ واحد صنعتی و مصرف‌کننده عمده منعقد شده و با انتخاب پیمانکار واجد شرایط عملیات اجرایی این پروژه‌ها اجرا خواهد شد.

اسماعیلی با بیان اینکه پروژه گازرسانی به ۱۸۵ مصرف‌کننده عمده و صنایع در دست اجرا می‌باشد، گفت: رونق تولید و کاهش موانع تولید از رویکردهای شرکت گاز استان  در سال جاری می‌باشد و در جهت نیل به این هدف با برنامه‌ریزی و تشویق صاحبان صنایع اقدامات ارزنده‌ای انجام گرفته است.

وی گفت: تا کنون گاز ۱۱۱ واحد صنعتی  شهرستان خلخال تامین شده و در صورت درخواست هر یک از صنایع در حال احداث برای بهره‌مندی از گاز طبیعی این شرکت با سرمایه‌گذاران طرح‌های صنعتی و تولیدی منطقه همکاری خواهد داشت.

او  با اشاره به اینکه  عملیات گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال از اواسط تابستان امسال آغاز شده ، افزود: با توجه به درخواست فرماندار این شهرستان مبنی بر تسریع در  عملیات اجرایی این پروژه با وجود شرایط سخت جوی در منطقه اجرای ایجاد خط لوله انتقال گاز به ازناو متوقف نخواهد شد.

اسماعیلی اظهارداشت: با پایان گازرسانی این طرح زمینه برای بهره‌برداری چند طرح گردشگری در این تفرجگاه از جمله مجموعه قصرهای چوبی، هتل پنج ستاره در حال احداث و چندین طرح کوچک و بزرگ گردشگری فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد که این شرکت اجرای عملیات گازرسانی به طرح‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در مناطق مختلف این استان را در اولویت کاری قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =