نبیه بری خواستار تشکیل جلسه دولت پیشبرد امور و شورای عالی دفاعی شد

بیروت- ایرنا- "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان با هشدار نسبت به خطرناک بودن اوضاع اقتصادی و اجتماعی این کشور، دولت پیشبرد امور و نیز شورای عالی دفاعی را به تشکیل جلسه فراخواند.

بری که در پی استعفای  "سعد حریری" نخست وزیر لبنان بر لزوم تشکیل هرچه سریع تر دولت و آغاز اصلاحات تاکید داشته و سعد حریری را به بازگشت به نخست وزیری فرا خوانده است، صبح امروز تشکیل دولت صرفا فن سالار (تکنوکرات) را مردود دانست.

وی همچنین عصر امروز چهارشنبه در نشستی با نمایندگان پارلمان با بیان اینکه وضعیت کشور در نهایت خطر قرار دارد و جایی برای درنگ و خونسردی نیست، از اینکه دولت مستعفی وظایف خود را انجام نمی دهد، اظهار تعجب کرد.

به گزارش پایگاه خبری "العهد"، بری تاکید کرد: در این شرایط باید دولت پیشبرد امور تشکیل جلسه دهد و علاوه بر این، وخامت اوضاع اقتصادی و اجتماعی ایجاب می کند که شورای عالی دفاعی نیز نشست برگزار کند.

علی بزی عضو فراکسیون توسعه و آزادی که در این نشست حضور داشت، گفت: بری بازگشت میلیاردها دلار اموال بانک ها از خارج به لبنان را خواستار شد و اظهار داشت، " رفتار دیکتاتورمابانه، نه در خیابان و نه در نهادها و موسسات مجاز نیست".

بزی به نقل از رئیس پارلمان گفت: فعالیت کمیته های پارلمانی از امروز از سرگرفته شده است و بیش از هر زمان دیگری از این کمیته ها خواسته می شود، قوانین و پیشنهادات خود که پاسخگوی مطالبات مردم باشد و نیز نهایی شدن بودجه 2020 را مطرح کنند.

تظاهرات اعتراض آمیز لبنانی ها که از شامگاه 25 مهر ماه (17اکتبر) آغاز شده است همچنان با گذشت بیش از چهل روز با شدت و ضعف ادامه دارد اما از دوشنبه شب مناطقی از بیروت از جمله پل "کولا" در مسیر جنوب به مرکز پایتخت و نیز " طرابلس" واقع در شمال لبنان صحنه برخی درگیری ها بین طرفداران احزاب مختلف بود که این درگیری ها در طرابلس چند زخمی نیز برجا گذاشت.

میشل عون رئیس جمهوری لبنان امروز در واکنش به درگیری های شامگاه سه شنبه اظهار داشت، اجازه نخواهد داد جنگ های داخلی در لبنان تکرار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =