۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83571793
۰ نفر

برچسب‌ها

گردشگری تاریک، پدیده ای پرطرفدار در سوریه
اجرای موسیقی برای گردشگران در آمفی تئاتر تاریخی شهر تدمر سوریه (پالمیرا)

تهران - ایرنا - این روزها نوعی از توریسم، موسوم به "گردشگری تاریک" در سوریه در حال رونق گرفتن است که طرفداران خاص خود را در میان ماجراجویان از همه نقاط جهان به ویژه کشورهای غربی پیدا کرده است؛ در این نوع گردشگری، مسافر پا به کشورها و شهرهایی می گذارد که همچنان درگیر جنگ یا بحران هستند.

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه "گاردین"، سوریه این روزها به مقصد هواداران "گردشگری تاریک" تبدیل شده است؛ گردشگرانی که بی توجه به مخاطرات احتمالی و هشدارهای کشورهایشان برای مسافرت نکردن به سوریه خود را به این کشور رسانده تا از اماکن و جاذبه های تاریخی سوریه بازدید کنند.

گردشگری تاریک (Dark Tourism) پدیده ای جدید در حوزه صنعت توریسم به حساب می آید که شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در رونق آن داشته اند.

به نوشته این روزنامه تعدادی از شرکت های گردشگری غربی، چینی و روسی تورهای "گردشگری تاریک" در سوریه را برگزار می کنند که با قیمت تقریبی هزار و ۷۰۰ دلار بازدید یک هفته ای از مناطقی همچون بخش قدیمی شهر دمشق، حمص، تدمر و گاهی اوقات حومه حلب را شامل می شود.

مسجد تاریخی اموی از مهم ترین جاذبه های گردشگری سوریه در شهر دمشق

پیشتر یکی از شرکت های بزرگ جهانگردی فرانسه به نام "کلیو" از آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) برگزاری تورهای ده روزه سفر به سوریه را برای مشتریان اروپایی خود در نظر گرفت که با استقبال خوبی نیز همراه شده است.

با تسلط دولت سوریه بر بیشتر مناطق این کشور و همچنین بازگشت آرامش و ثبات به شهرها بر تعداد متقضیان سفر به سوریه افزوده شده است.

اکنون دولت سوریه بر اکثر مناطق این کشور مسلط است و اقدامات برای بازسازی و مرمت خرابی ها آغاز شده است.

پیش از این وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرده بود که با خریدهواپیماهای جدید و بازسازی فرودگاه بین المللی دمشق قصد دارد پروازهای بین المللی و صنعت گردشگری خود را توسعه دهد.

پس از آغاز جنگ سوریه بسیاری از اماکن و آثار باستانی و تاریخی این کشور در شهرهای مختلف از جمله حلب و ادلب توسط گروه های تروریستی آسیب جدی دیده است.

پیش از آغاز بحران سالانه حدود دو میلیون اروپایی از سوریه بازدید می کردند و صنعت گردشگری در این کشور به عنوان یکی از محل های مهم درآمد زایی محسوب می شد.

عوارض واردات، نقل و انتقال کالا بین کشورهای عربی و فروش نفت از دیگر محل های درآمدی سوریه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =