نیروی دریایی برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی رقم زد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پیامی هفتم آذرماه، سالروز نیروی دریایی ارتش را به دریادار خانزادی تبریک گفت و افزود: نیروی دریایی برگ زرینی را در تاریخ ایران اسلامی رقم زد و با انهدام نیروی دریایی عراق در ۶۷ روز موجب از بین رفتن راه ارتباطی رژیم بعث با دریا و اخلال در اقتصاد دشمن متجاوز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی در پیامی خطاب به امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سالروز نیروی دریایی ارتش را به وی تبریک گفت.

در این پیام آمده است: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در زمین، دریا و آسمان مرهون تلاش‌ها، رشادت‌ها، فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های مردان و زنان مومن و مسلمانی است که در هشت سال دفاع مقدس مقابل هجوم دشمن مجاوز ایستادگی کردند.

در پیام رئیس عقیدتی سیاسی ارتش تصریح شد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عشق و ایمان به آرمان‌های انقلاب اسلامی و گوش به فرمان ولایت فقیه، در هفتم آذرماه ۱۳۵۹ برگ زرینی را در تاریخ ایران اسلامی رقم زد و با انهدام نیروی دریایی عراق در مدت ۶۷ روز، موجب از بین رفتن راه ارتباطی رژیم بعث با دریا و اخلال در اقتصاد دشمن متجاوز شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش عنوان کرد: رزمندگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پایمردی و مجاهدت‌های خود در هشت سال دفاع مقدس، امنیت آبراه‌های اقتصادی کشور را با اسکورت هزاران کشتی تجاری زیر آتش توپخانه، جنگنده‌های و موشک‌های پیشرفته دشمن بعثی تامین کرد که خون شهدای گرانقدر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران، سند گرانقدری بر جانفشانی و رشادت‌های این نیرو است.

محمدحسنی افزود: امروز نیز نیروی دریایی ارتش به عنوان یک نیروی پیشتاز در عرصه ایثار و جهاد و شهادت، با حفاظت از مرزهای دریایی و ساخت‌سازهای گسترده به منظور توسعه اقتصادی جنوب کشور، حافظ و نگهبان کیان و عزت ایران اسلامی است.

وی در این پیام از تلاش و مجاهدت مخلصانۀ دلاوران آن نیرو، در سالروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، قدردانی کرد و از خداوند سبحان توفیق روزافزون را در اجرای مأموریت‌ها تحت زعامت مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای (مدالظله العالی) خواستار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =