حمایت از ۶۰ میلیارد تومان کسب و کار روستایی در آذربایجانشرقی

تبریز - ایرنا - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اعلام کرد: تاکنون ۵۷۵ طرح کسب و کار خرد روستایی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان در آذربایجان‌شرقی توسط این صندوق مورد حمایت قرار گرفته‌ است. 

اصغر نوراله زاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح طرح تولید پشمک با روکش شکلات در روستای بیلوردی شهرستان هریس که به صورت ویدیو کنفرانس و با دستور رییس جمهوری انجام شد، گفت: ۳۶ طرح کسب و کار خرد در این استان نیز در مرحله اخذ ضمانت است. 

وی با بیان اینکه ۱۸۳ طرح مربوط به کسب و کارهای خرد روستایی با ۵۵ میلیارد تومان اعتبار توسط صندوق کارآفرینی امید در آذربایجان شرقی در حال بررسی است، افزود: در این استان ۴۶ طرح از این نوع نیز در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه کسب و کارهای خرد روستایی زمینه ساز توسعه روستاها هستد، اظهار کرد: در زمان حاضر  پنج طرح کوچک و متوسط در بخش صنایع چوبی و مبلمان با اشتغالزایی ۳۱ نفر  در مناطق روستایی آذربایجان شرقی در دست اجراست.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تشریح کرد: ۶ طرح در بخش کفش، پوشاک و منسوجات با اشتغالزایی ۳۹ نفر، ۵ طرح در بخش ماشین آلات و ادوات کشاورزی با ۲۶ نفر اشتغال و ۷ طرح در بخش صنایع تبدیلی و دامی با ۴۷ فرصت شغلی در استان نیز در حال اجراست.

وی از ۷ طرح هم در بخش بسته بندی کشاورزی با ۵۶ نفر اشتغالزایی و ۱۳ طرح در بخش پرورش دام و گلخانه ها با ظرفیت ۴۶ نفر به عنوان دیگر طرح های کسب و کار خرد روستایی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید در آذربایجان شرقی یاد کرد.

برای اجرای طرح تولید پشمک با روکش شکلات در روستای بیلیوردی شهرستان هریس که بازار خوبی دارد، ۲ میلیارد تومان هزینه شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =