نیاز شهرستان میانه به سرمایه‌گذاری‌های بیشتر

تبریز- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به میزان بالای بیکاری در شهرستان بر لزوم سرمایه‌گذاری‌های بیشتر بنا بر ظرفیت‌های موجود در شهرستان مانند آب، باد و خاک و غیره تاکید کرد.

محمدرضا مشایخی روز چهارشنبه در آیین افتتاح نیروگاه بادی آق کند با بیان اینکه این نیروگاه یکی از سرمایه گذاری های بزرگ در شهرستان با استفاده از یکی از ظرفیتهای شهرستان است، گفت: دالان دوم شهرستان از طریق کارشناسان زیرمجموعه وزارت نیرو در کنار روستای یانبلاغ شناسایی و سایت نیز مشخص شده که امیدواریم با عنایت ویژه وزیر محترم نیرو سرمایه گذاری دوم در این خصوص برای افزایش اشتغالزایی در شهرستان انجام شود.

وی همچنین از آمادگی شهرستان و تامین امکانات برای ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی خبر داد و افزود: اراضی مورد نیاز و ظرفیت برای این امر مهیاست.

مشایخی در ادامه با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی شهرستان در سند تدبیر و توسعه و بر اساس ظرفیتها یکی از مهمترین ظرفیتهای ما سرمایه گذاری در مقاطع فولادی است، گفت: شرکت فولاد آذربایجان با ماهیت دولتی فعال است اما سمت و سوی شهرستان به طرف سرمایه گذاری خصوصی در بخش فولاد است که خوشبختانه در شهرک صنعتی شماره ۲ میانه سرمایه گذار بخش خصوصی آماده سرمایه گذاری بوده و کارهای اولیه را بیش از تعهدات خود به انجام رسانده که تنها انتقال ۸ کیلومتر برق این طرح در طی مراحل اداری به مشکل برخورده که خواستار تسریع و رفع این مشکل هستیم.

نیروگاه بادی «آق کند» میانه امروز با حضور وزیر نیرو و با دستور رییس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس بهره برداری شد.

این نیروگاه با ظرفیت روزانه ۵۰ مگاوات با بهره گیری از فن آوری روز با سرمایه گذاری ۵۷ میلیون یورویی توسط بخش خصوصی در مدت ۲ سال ساخته و به بهره برداری رسیده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =