بازدید از پیش اعلام نشده رئیس قوه قضاییه از دادگستری شهریار

تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه در دیداری از پیش اعلام نشده به شهریار رفت و در ساختمان دادگستری با مراجعین و مقامات قضایی دیدار و گفت‌ و گو کرد.

به گزارش قوه قضاییه، در این بازدید که صبح روز چهارشنبه انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی با حضور در شعبات مختلف حقوقی، کیفری و مدنی دادگستری، به گفتگو با مراجعه کنندگان پرداخت و به مشکلات آن‌ها از نزدیک رسیدگی کرد.
در پایان این بازدید رئیس قوه قضاییه در گفت وگو با رییس کل دادگستری شهریار در جریان آخرین وضعیت قضایی شهرستان شهریار قرار گرفت.  
همچنین در حاشیه این بازدید، تعدادی از مراجعه کنندگان، پرونده‌های خود را با رییس قوه قضاییه در میان گذاشتند و وی دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی صادر کرد.

دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده شهید مرتضی ابراهیمی

رئیسی در دیدار با خانواده شهید مرتضی ابراهیمی بیان کرد: خداوند ان‌شالله دل شما را با لطف و کرم خودش همچنان که محکم کرده است، محکم‌تر کند، خداوند صبر و حلم و بردباری را در این مصیبت بیش از پیش به تمام اعضای خانواده به ویژه همسر ایشان، مادرمکرمه و پدر بزرگوارشان و فرزندانشان، عطا کند.

رئیس قوه قضاییه با تمجید از شخصیت والای شهید تصریح کرد: شهید ابراهیمی در معرض یک آزمون بزرگ قرار گرفت، آن هم آزمونی که بخواهد از وطن، ارزش‌ها، دین و انقلاب دفاع کند، دراین آزمون پیروز شد و خداوند مدال شهادت را به وی عطا کرد.

 وی گفت: فرزند، همسر و مادران شهید پرچم و علامتی در هر کوی و برزن دانشگاه و بازار هستند و نشانه‌هایی از شهادتند، اینها به هیچ عنوان محو نمی‌شوند. این گونه نیست که ما اسم شهید را روی کوچه و خیابان بگذاریم و کسی فکر کند اگر اسم جا به جا شد جایگاه تغییر می‌کند، امکان ندارد.

رئیس قوه قضاییه در پایان این دیدار ضمن دلجویی از خانواده شهید ابراهیمی و آرزوی سربلندی، از درگاه حضرت حق، صبر و اجر به این خانواده والا مقام را مسئلت کرد.

بازدید از پیش اعلام نشده رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اداره ثبت اسناد و املاک بجنورد

ذبیح اله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز (چهارشنبه) به صورت از پیش اعلام نشده، از نواحی یک و دو اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی بازدید کرد.

وی در این بازدید که دقایقی از آن بصورت نامحسوس انجام شد، از بخش‌های مختلف این ادارات کل به استماع مشکلات و دغدغه‌های مراجعان پرداخت و دستورات لازم را صادر کرد.

بازدید میدانی دادستان کل کشور از پروژه بایوجمی  بندرانزلی

حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در راستای صیانت از حقوق عامه  و بررسی وضعیت ساخت سازهای سواحل دریای خزر در انزلی از مناطق کپورچال وسنگاچین بازدید کرد.

در این بازدید که خرم‌آبادی معاون دادستانی کل، حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس کل دادگستری و دادستان استان گیلان و دادستان بندرانزلی دادستان کل کشور را همراهی می‌کردند،  مدعی العموم در جریان آخرین وضعیت تالاب بندرانزلی و ساخت و سازهای سواحل دریا  قرار گرفت.

توقف اجرای طرح رسوی زدایی تالاب انزلی تا زمان تایید مراکز علمی

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با حضور و بازدید میدانی از تالاب بین المللی انزلی در جریان آخرین وضعیت پرونده پروژه بایوجمی(زیست پالایی) قرار گرفته و بر حفظ و صیانت از حقوق عامه‌و سرمایه ملی و سلامت شهروندان تاکید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در رابطه با علل توقف پروژه بایوجمی توسط دستگاه قضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طرح بایوجمی قرار بوده است که با تزریق موادی مشخص رسوبات کف تالاب را کاهش دهند که اکنون این موضوع از نظر علمی مورد تردید قرار گرفته است.

منتظری گفت: لذا دادستان بندرانزلی ورود کرده و استعلام های مختلف را از مراکز مختلف علمی گرفته و  اکنون ادامه اجرای پروژه را متوقف کرده است.

دادستان کل کشور ادامه داد: در این خصوص محیط زیست نسبت به توقف پروژه اعتراضاتی دارد. به لحاظ اهمیت مسئله و چون موضوع برای مردم منطقه و برای آبزیان مطرح است و موضوع سرطان زا بودن پروژه مطرح است دستگاه قضایی  وظیفه دارد برای پیگشیری از حوادثی که با سلامت جامعه سر و کار دارد  ورود جدی داشته باشد.
منتظری تاکید کرد: لازم بود شخصا به صورت میدانی بخش های از این تالاب را رصد کنیم و ان شاء الله در دستگاه قضایی تصمیم داریم که بر اساس کار علمی و کارشناسی دقیق و کامل کار را پیش ببریم و اگر کوچکترین ضرر  وزیانی  برای مردم و حتی آبزیان وجود داشته باشد قطعا دستگاه قضایی اجازه نخواهد به سلامت مردم آسیب برسد و جلوی آن را خواهد گرفت.

وی گفت: سازمان محیط زیست باید بداند که دستگاه قضایی در این پروژه قاطعانه خواهد ایستاد و تا زمانی که همه ابعاد مسئله روشن نشود و کارشناسان متخصص  موضوع را تایید نکنند اجازه ادامه پروژه داده نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =