«دایر» کسی که بیرحمی و دل‌نازکی «آقای خاص» را همزمان دید

تهران- ایرنا- «اریک دایر» پس از تعویض شدن در دقیقه ۲۹ دیدار تاتنهام مقابل المپیاکوس در لیگ قهرمانان، به نخستین تاتنهامی بدل شد که نه تنها روی بیرحم بلکه دل‌نازکی «خوزه مورینیو» را می‌بیند.

تعویض دایر البته در پایان کار تغییری متبحرانه از آب درآمد و تاتنهامی‌ها با نتیجه ۴ بر ۲ یونانی‌ها را از پیش رو برداشتند.

نخستین بازی خانگی مورینیو پس از جایگزین شدن با «مائوریستیو پوچتینو»، با پیشی گرفتن حریف یونانی با ۲ گل از تاتنهام آن هم در ۲۰ دقیقه ابتدایی دیدار، در آستانه تبدیل شدن به یک فاجعه بود اما ۲بار برنده لیگ قهرمانان تعین‌کننده عمل کرد و با قربانی کردن سپر خط دفاعی خود یعنی دایر و بازی دادن به «کریستین اریکسن» که در نخستین حضور مورینیو نیز بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود، بازی را برای تاتنهام نجات داد.

اندکی بعد از تغییر تاکتیکی مورینیو، «دله علی» بازی را به تساوی کشاند و بعد از نیمه نخست نیز «هری کین» با دبل خود پیروزی را برای اسپرز زنده کرد.

تاتنهام که فصل گذشته تحت هدایت پوچتینو نایب قهرمان لیگ قهرمانان شد، به مرحله یک هشتم فصل جاری صعود کرد و در ۲ حضور نخست آقای خاص روی نیمکت خود ۷ گل زده و در سوی مقابل تنها ۴ گل دریافت کرده است؛ اتفاقی که درست نقطه مقابل نظر افرادی بود که تصور می‌کردند با حضور او، شمال لندن فوتبال کسل کننده‌ای را شاهد خواهد بود.

در حالی که تعویض دایر با اریکسن کارساز بود اما مورینیو گفته است که این لحظه سخت‌ترین بخش شب گذشته او بوده است.

آقای خاص در این خصوص گفته بود: بدترین لحظه من گل‌هایی نبود که خوردیم بلکه تعویضی بود که باید انجام می‌دادم؛ این تعویض، دایر را آزرده کرد و من را هم؛ در واقع هم برای من سخت بود و هم برای او.

وی ادامه داد: اما مهم این بود که او درک کرد و خوش‌شانس هستم که او بازیکن باهوشی است که متوجه شد این تعویض برای تیم بود و به عملکرد وی هیچ ارتباطی نداشت؛ از اریک عذرخواهی می‌کنم و به وضوح می‌گویم که هیچ قصدی برای اذیت کردن او نداشتم. کریستین در آن لحظه به ما چیزی را داد که به آن نیاز مبرم داشتیم.

مورینیو فصل گذشته از اولدترافورد اخراج شد و از زمان عوض کردن شغل کارشناسی در شبکه‌های فوتبالی با نیمکت تاتنهام، موفق عمل کرده است؛ حتی برای ۲ بازی.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =