«خانه پدری» در میان ۵ فیلم پُرفروش هفته قرار گرفت

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «خانه پدری» که بعد از توقف اکران ۲ هفته‌ای حالا تنها در ۱۵ سالن سینما در حال نمایش است این هفته نیز در میان ۵ فیلم پرفروش هفته قرار گرفت.

شاید به تعبیری بتوان گفت که عنوان پُرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماها را باید به خانه پدری ساخته کیاوش عیاری داد که تنها با در اختیار داشتن ۱۵ سالن سینما ۴۲۷ میلیون تومان فروخته و در میان ۵ فیلم پرفروش این هفته قرار گرفته است.

درواقع با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که این فیلم در همه نوبت‌های اکران با سالن پُر همراه شده که توانسته با این تعداد سالن و نوبت اکران به فروشی نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومانی دست پیدا کند.

با یک مقایسه میان ۵ فیلم پُرفروش این هفته با هفته گذشته نیز به این نتیجه می‌رسیم که فقط جای آثار از اول تا پنجم تغییر کرده است وگرنه همچنان همان ۵ فیلم پرفروش هفته گذشته مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

۳ فیلم تازه اکران شده سمفونی نهم، تورنادو و بنیامین نیز همچنان خوب نمی‌فروشند و با قرار گرفتن در جایگاه هفتم تا نهم نتوانستند فروش خوبی کسب کنند تا در میان ۵ فیلم پرفروش هفته قرار گیرند.

فیلم سینمایی مطرب اما در سومین هفته نمایش خود ۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان فروخت و در رده نخست پرفروش‌های هفته باقی ماند.

این فیلم در مجموع سه هفته نمایش در ۱۶۸ سال سینما ۱۲ میلیارد و ۶۱۳ میلیون تومان فروخته است.

فیلم سینمایی مطرب داستان یک خواننده پیش از انقلاب ( پرویز پرستویی ) است که پس از وقوع انقلاب اسلامی از کار بی‌کار می‌شود و شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد تا اینکه فرصتی پیش می‌آید تا در ترکیه کنسرتی اجرا کند و...

پرویز پرستویی در نقش ابراهیم، الناز شاکردوست در نقش زیبا، محسن کیایی در نقش فواد و مهران احمدی در نقش مارشال در مطرب بازی کرده‌اند.

چشم و گوش بسته دیگر فیلم تازه اکران شده نیز یک میلیارد و ۷۴ میلیون تومان فروخته تا این فیلم نیز در سومین هفته متوالی در رده دوم جدول پرفروش‌های هفته قرار گیرد.

این فیلم در مجموع دومین هفته نمایش در ۱۴۲ سالن سینما ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان فروخته است.

امین حیایی، بهرام افشاری، آناهیتا درگاهی، مسعود کرامتی، لیندا کیانی، پوریا پورسرخ،  مانی حقیقی و محمدرضا صولتی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

این فیلم روایت مردی است که توسط یک زن تبهکار کُشته می‌شود و دو غریبه را به جرم قتل بازداشت می‌کنند. یکی صحنه قتل را ندیده چون نابیناست، آن یکی هم فقط صحنه را دیده چون ناشنواست! آنها یک صبح تا غروب فرصت دارند که از این مهلکه جان سالم به در ببرند...

فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنون به کارگردانی امیر داسارگر نیز در سومین هفته نمایش با فروش ۳۹۴ میلیون تومانی و با دو پله صعود در رده سوم پرفروش‌های هفته قرار گرفت.

این فیلم در مجموع با اکران در ۱۲۸ سالن سینما ۳۹۴ میلیون تومان فروخته است.

فیلم ماجراجویانه منطقه پرواز ممنوع، روایتگر داستان ۳ نوجوان است که در حین آماده‌ شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگیشان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

هادی حجازی فر، محمد فیلی، متین‌پاکزاد، متین کرمانی، علیرضا اکبری، علی ذکریایی، زین العابدین تقی پور و بهار نوحیان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

‌چهارمین فیلم پرفروش هفته نیز هزارتو لقب گرفت که در پنجمین هفته اکران در ۱۰۶ سالن سینما ۳۷۱ میلیون تومان فروخت تا در مجموع به فروش ۴ میلیارد و ۴۰۶ میلیون تومانی برسد.

شهاب حسینی، ساره بیات، غزاله نظر، پژمان جمشیدی، فریبا جدیکار، علیرضا ثانی فر، مریم معصومی، شیرین یزدان بخش و مهسا باقری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه‌ داستان هزارتو آمده است: زندگی یه هزارتووی پیچیده‌اس، همه آدما دنبال راهی برای فرار هستند اما فقط یه مسیر خروج وجود داره و تا موقعی که به مرکزش نَرسی متوجه‌اش نمی‌شی!

فیلم سینمایی خانه پدری به کارگردانی کیانوش عیاری نیز هر چند در میانه راه از اکران باز ماند اما حالا با اکران مجدد این هفته ۳۶۰ میلیون تومان فروخته است.

این فیلم در پنجمین هفته نمایش و در تنها ۱۵ سالن سینما در مجموع به فروش یک میلیارد و ۲۶۷ میلیون تومانی رسیده است و در رده پنجم پرفروش هفته قرار گرفت.

خانه پدری سرگذشت خانواده‌ای در شش دهه را روایت می‌کند. زندگی محتشم از ۱۵ تا ۸۰ سالگی که در مرگ خواهر بزرگترش خود را مقصر می‌داند.

مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی، ناصر هاشمی، نازنین فراهانی، مینا ساداتی و معصومه بافنده بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =