پرونده بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر به سرعت در حال رسیدگی است

رشت- ایرنا- دادستان کل کشور با بیان اینکه با توجه به تغییرات نمی توان آماری از تعداد بازداشت شدگان نارآمی های اخیر ارائه داد، گفت : رسیدگی به وضعیت و پرونده بازداشت شدگان به سرعت در حال انجام است.

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان در پاسخ به سئول خبرنگار  ایرنا در این زمینه افزود : با توجه به اینکه در درگیری ها افراد مختلفی دستگیر می شوند که برخیتقصیر و جرم کمتری داشته و عده ای عامل اصلی هستند ، به دادستان ها  تاکید کرده ایم که بر این مبنا در اسرع وقت همه این افراد تعیین تکلیف شوند.

وی همچنین درباره اتصال مجدد اینترنت تلفن همراه  هم گفت: اینترنت در حوزه صلاحیت بنده نیست اما آزاد بودن آن نباید بر امنیت کشور تاثیر منفی بگذارد.

وی گفت : قبل از قطع اینترنت ، دشمن با استفاده از فضای مجازی آتش افروزی می کرد و با اخبار دروغ ، تعدادی از  افراد را در داخل کشور تحریک می نمود.

وی با بیان اینکه وصل دوباره اینترنت از تصمیمات شورای امنیت ملی کشور است، گفت : تاکید ما آن است که فضای مجازی باید مدیریت شود.

وی افزود : اگر قرار است از اینترنت بین المللی استفاده کنیم باید مدیریت شود تا جامعه ضمن بهره مندی از مزایای فضای مجازی از ناحیه رها بودن آن آسیب نبیند .

حجت الاسلام منتظری همچنین تاکید کرد : باید شبکه ملی اطلاعات کشوری توسعه یافته و زیرساخت های آن آماده شود تا نیازی به اینترنت خارجی نداشته باشیم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =