۵۵ هزار نفر از دانش آموزان هرمزگان درطرح سفیران مشارکت دارند

بندرعباس- ایرنا- معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: ۵۵ هزار نفر از دانش آموزان این استان در طرح سفیران سلامت دانش آموزی مشارکت دارند.

 علیرضا باقری عصرچهارشنبه در آیین نمادین آغاز طرح ملی سفیران سلامت دانش آموزی به میزبانی ناحیه دو بندرعباس، افزود:  این طرح در چهار دوره تحصیلی اول و دوم ابتدایی و اول و دوم متوسطه در مدارس شهری و روستایی استان برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این طرح ۲۰ درصد دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی و ۱۰درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم از بین دانش آموزان کوشا ، علاقه‌مند و داوطلب در مدارس به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شوند.
وی بیان داشت: ابعاد و ساحت های وجودی دانش آموزان درسند تحول بنیادین آموزش و پرورش به شش ساحت تقسیم شده که یکی از این ساحت ها، تربیت زیستی و بدنی است.
معاون آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: این ساحت بخشی از جریان تربیت رسمی و عمومی است که ناظر بر حفظ و ارتقاء سلامت و رعایت بهداشت جسمی و روانی دانش آموزان است.
باقری تصریح کرد: قلمرو این ساحت می تواند مواردی چون سلامت فردی و اجتماعی، مراقبت از جسم و روح، احساس مسوولیت در قبال حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و ارتقاء سلامت جامعه باشد.
وی با بیان اینکه ظرفیت های تربیت غیررسمی زمینه کسب شایستگی های پایه بویژه در حوزه سلامت وتربیت را فراهم می کند، افزود: باید تلاش کنیم تا زمینه های هم افزایی برای بسیج ظرفیت های دانش آموزان و کوشش برای تحقق همه جانبه ساحت تربیت زیستی و بدنی را بر پایه رویکرد آموزش همسالان تقویت یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =