اسرائیلی ها از این پس پیکر فلسطینی ها را تحویل خانواده نمی دهند

تهران- ایرنا- دفتر نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد عدم تحویل پیکر شهدای فلسطینی اعلام کرد که پیکر تمامی فلسطینی ها نگه داشته می شود و دیگر به خانواده هایشان بازگردانده نمی شود.

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل امروز به نقل از دفتر بنت افزود که این تصمیم به عنوان اقدامی بازدارنده صورت گرفته است.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی اغلب پیکرهای شهدای فلسطینی را مصادره می کنند. بعضی مواقع پیکر آنان به خانواده ها برای خاکسپاری بازگردانده می شود و در دیگر موارد برای جلوگیری از برگزاری مراسم خاکسپاری پیکرهای فلسطینی ها نزد رژیم صهیونیستی باقی می ماند.

دفتر وزیر جنگ اسرائیل مدعی است که بدون در نظر گرفتن سازمانی که آنها (شهدا) در آن عضو هستند و همچنین بدون در نظر گرفتن نوع عملیات آنها، پیکر آنها آزاد نخواهد شد.

رژیم صهیونیستی پیکر برخی از فلسطینی ها را در مواقعی که آنها را باز نمی گردانند، برای تبادل با اجساد نیروهای خود مورد استفاده قرار می دهند.  

اسرائیل مدعی است که جنبش حماس اجساد دو سرباز اسرائیلی "هادار گولدین" و "اورون شائول" و جسد دو تن از ساکنان سرزمین های اشغالی را در اختیار دارد. یک منبع آگاه در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گفت که این اقدام "بنت" می تواند به تبادل اجساد کمک کند.

"حسن عبد ربو" سخنگوی امور زندانیان فلسطینی به روزنامه تایمز آو اسرائیل گفت که این تصمیم بنت کنوانسیون ژنو را نقض می کند. وی همچنین این اقدام را غیر اخلاقی و تخطی از تشریفات مذهبی برای خاکسپاری پیکر فلسطینی ها دانست.

بر اساس بیانیه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، بنت به ارتش اسرائیل و دیگر آژانس های امنیتی اسرائیل برای چنین تغییر سیاستی اعلام آمادگی کرده است. این اقدام نیازمند تایید کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی می باشد.

چند سال پیش نیز آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق اسرائیل در این باره دستور داده بود که پیکر فلسطینی هایی که در حملات ضد اسرائیلی کشته می شوند، به خانواده های آنها تحویل داده نشود.

رژیم صهیونیستی در گذشته اهداف شوم دیگری را از عدم تحویل پیکر شهدای فلسطینی به خانواده هایشان دنبال می کرد که شامل سرقت اعضای بدن فلسطینی ها و پیوند زدن به بدن نظامیان صهیونیست می شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha