۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83571585
۰ نفر

برچسب‌ها

مانور زلزله در۴هزار مدرسه هرمزگان برگزارشد

بندرعباس- ایرنا- بیست ویکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز چهارشنبه در ۴هزار مدرسه هرمزگان برگزار شد.

معاون فرهنگی، پرورشی و پیشگیری آموزش وپرورش هرمزگان گفت: مانور سراسری زلزله امسال با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» با مشارکت نیروهای هلال احمر، آتش‌نشانی و اورژانس و فوریت های پزشکی، مدیریت بحران، شهرداری ها و جمعی از مسوولان استانی انجام شد.
 احمد مهرانی در حاشیه برگزاری مانور سراسری زلزله که صورت نمادین در دبیرستان شاهد ناحیه ۲ بندرعباس برگزار شد، افزود: دانش آموزان در این مانور، آموخته‌های تئوری شامل پناه‌گیری، خروج اضطراری، اسکان اضطراری، کمک‌های اولیه و حمل مصدوم را به صورت عملی اجرا  می کنند.
وی بیان داشت: آموزش های زلزله باید جزء برنامه های اصلی مدارس قرارگیرد و دانش آموزان علاوه بر توانایی مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، توانایی مقابله با مشکلات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی جامعه را نیز داشته باشند.
این مسوول اظهارداشت: انسان وقتی بر روی گسل زلزله خیز زندگی می کند یا در معرض دیگر حوادث طبیعی قرار دارد باید خانه ای مستحکم برای خود بنا کند و آموزش های لازم را نیز ببیند .
مهرانی ادامه داد: این برنامه ها نباید فقط بصورت سالانه برگزار شود بلکه باید مستمر و برای همه اقشار و آحاد جامعه برگزار نماییم تا آمادگی لازم را برای مقابله با بلایای طبیعی را ایجاد کرده تا بتوانیم تلفات انسانی را کاهش دهیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =