گام های موثری در دولت برای فرصت‌های برابر یادگیری برداشته شد

تهران - ایرنا - وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: در دولت تدبیر و امید با شعار «آموزش آسان، باکیفیت، همیشه و همه‌جا و برای همه» در جهت فرصت‌های برابر یادگیری و رفع محرومیت‌ها، پوشش حداکثری تحصیلی و ایجاد ‌شوق یادگیری گام‌های مؤثری برداشته‌ شده است.

 به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی به مناسبت فرارسیدن ششم آذر ماه سالروز تأسیس مدارس از راه دور با صدور پیامی این روز را تبریک گفت و افزود: ستایش زیبنده خدایی است که دانش را مایه حیات دل‏ها، روشن‌کننده دیدگان و نیروبخش جان‌ها قرار داده و تکریم، شایسته‌ رسولی است که فضیلت علم‌آموزی ز گهواره تا ملکوت را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است.

وی تصریح کرد: در عصر کنونی، با الهام گیری از سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش و سایر اسناد فرادستی، رسالت تحقق عدالت آموزشی از طریق بهره‌مندی هوشمندانه از فناوری‌های  نوین صورت می‌گیرد  و در این راستا آموزش از راه دور ظرفیتی، برای تحقق اهداف والای کسب علم و فضیلت و زمینه‌ساز بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه‌ آموزش به شمار می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس آموزش از راه دور در سال‌های اخیر به‌ویژه در دولت تدبیر وامید با شعار  «آموزش آسان، باکیفیت، همیشه و همه‌جا و برای همه» در جهت فرصت‌های برابر یادگیری و رفع محرومیت‌ها، پوشش حداکثری تحصیلی و ایجاد ‌شوق یادگیری گام‌های مؤثری برداشته‌اند. آﻣﻮزش از راه دور صرف‌نظر از همه محدودیت‌های بازدارنده به‌عنوان یک شیوه آﻣﻮزﺷﯽ با از ﻣﯿﺎن ﺑﺮداﺷﺘﻦ ﻣﻮاﻧﻊ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یادگیری را با بهترین شکل ممکن می‌تواند در دانش آموزان و فراگیران نهادینه کند.

وی ادامه داد: در  سالی که مزیّن به نام «رونق تولید» شده و در ششم آذرماه سالروز تأسیس مدارس آموزش از راه دور،  ضمن تبریک و گرامیداشت این  روز ارزشمند،  امید است مؤسسان این مدارس با همراهی مدیران و معلمان گرانقدر،  برای اعتلای آرمان‌های تعلیم و تربیت اسلامی به‌ویژه عدالت آموزشی و شیوه‌های نوین آموزشی، فردایی روشن را برای مشتاقان علم و ادب ترسیم کنند و مسئولان آموزش‌وپرورش نیز با استفاده از این فرصت مغتنم همراهی و همکاری شایسته‌ای برای خدمات‌رسانی مطلوب به دانش آموزان معمول کنند.

به گزارش ایرنا، «گودرز شاهمرادی» مدیرکل مدارس آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش نیز پیشتر در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد مدارس فعال آموزش از راه دور در کشور هزار و ۶۱۵ مدرسه است که از این تعداد ۷۴۳ مدرسه آن دخترانه و ۸۷۲ مدرسه آن پسرانه است. ویژگی مدارس آموزش از راه دور بر اساس شعار این مدارس «آموزش آسان با کیفیت، همیشه، همه جا  و برای همه»  انعطاف در زمان و مکان و محتوا و روش آموزشی طبق شرایط دانش آموز است.

ششم آذرماه ۱۳۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل‌گیری آموزش از راه دور را مصوب و ملزم به اجرای آن از سال ۱۳۸۳ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =