رفع کمبود امکانات برای مقابله با زلزله در اولویت قرار گیرد   

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با تاکید بر ایجاد آمادگی برای مقابله در برابر همه بحران‌های احتمالی به ویژه زلزله گفت: برخی دستگاه ها ممکن است برای مقابله با بحران‌ها در حجم گسترده امکانات کمی داشته باشد که باید تلاش شود رفع کمبود امکانات در اولویت دستگاه های متولی قرار گیرد.

غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در حاشیه بیست و یکمین مانور سراسری زلزله در اهواز به خبرنگار ایرنا گفت: تلاش می‌کنیم در حد توان کمبود امکانات مقابله با زلزله احتمالی را برطرف کنیم تا آمادگی و توان برای مقابله با بلای طبیعی پیش رو بیشتر از قبل شود.

وی افزود: مانور زلزله هر سال با تلاش دستگاه‌های مختلف خوزستان برگزار می ود و از این طریق شرایط ارایه آموزش‌های لازم برای دانش آموزان و  میزان آمادگی ‌آنها در مقابل بحران‌ها فراهم و سنجیده می‌شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: نکته بسیار مهم در برگزاری این قبیل مانورها این است که دستگاه‌های متولی مانند هلال احمر، آموزش و پرورش، آتشنشانی، اورژانس، مدیریت بحران، ارتباطات رادیویی و  مخابرات و ... نیز توان امکانات و تجهیزان خود را از این راه سنجیده و ارزیابی می‌کنند.

 وی بیان کرد: تاکید ما بر این است که آموزش‌ مقابله با بحران‌های مختلف به ویژه بحران‌های خاص در خوزستان به صورت مستمر در مدارس ارایه شود تا از این طریق دانش آموزان و خانواده های آنها که جمع کثیری از استان را شامل می شوند حداقل آگاهی اولیه را در مقابل بحران‌ها داشته باشند.

شریعتی ادامه داد: در کنار تمامی مانورها و کارگاه های آموزشی اقداماتی نیز از سوی ما و دستگاه های اجرایی در حال انجام است  تا در نقطه نقطه خوزستان آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌ها همیشه وجود داشته باشد و استان به بالاترین سطح آمادگی برسد.

وی بیان کرد: درجریان سیلاب اوایل امسال، با بسیج نیروی انسانی، مردم و استفاده حداکثری از امکانات و تجهیزان درون استان این بحران را با کمترین آسیب پشت سر گذاشتیم امیدواریم در زلزله نیز آمادگی کافی را پیدا کنیم.

به گزارش ایرنا  بیست و یکمین مانور سراسس زلزله و ایمنی مدارس  روز چهارشنبه با شعار "مدرسه ایمن - جامعه تاب آور" به صورت نمادین در مدرسه دخترانه بعثت اهواز همزمان با مدارس سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =