اولین اختلاف نظر فدراسیون و برانکو؛ ۶ ماه یا سه سال؟ مساله این است

تهران- ایرنا- هنوز مذاکرات فدراسیون فوتبال و برانکو شکل و حالت جدی و رو در رو پیدا نکرده اما شنیده می‌شود بر سر یک مساله طرفین اتفاق نظر ندارند.

فدراسیون فوتبال در حال حاضر در ۲ جبهه راجع به تیم ملی بزرگسالان، فعالیت می‌کند. یکی مذاکره با مارک ویلموتس برای فسخ احتمالی و دیگری مذاکره با جدی‌ترین گزینه جانشینی مرد بلژیکی یعنی برانکو ایوانکوویچ. دومی البته هنوز وارد فاز جدی و مستقیم نشده و فعلا به صورت غیر مستقیم پیگیری می‌شود اما بازهم خبرهایی در این رابطه به گوش رسیده که جالب توجه است.

برانکو برای هدایت تیم ملی ایران پالس‌های مثبتی را در صحبت با محمدرضا صادق، سفیر ایران در کرواسی فرستاده است. با این حال گویا مساله‌ای در این بین وجود دارد که ممکن است که در ادامه و با جدی‌تر شدن مذاکرات، به یک دغدغه مهم تبدیل شود.

فدراسیون فوتبال در صورت توافق با ویلموتس برای فسخ قرارداد، می‌خواهد برانکو را فعلا تا پایان مسابقات مرحله دوم انتخابی به عنوان سرمربی انتخاب کند. یعنی با این مرد کروات در برهه کنونی قراردادی ۶ ماهه به امضا برساند و پس از مشخص شدن نتایج، برای ادامه همکاری تصمیم بگیرد. مشخص است که موفقیت تیم ملی در چهار بازی باقیمانده باعث خواهد شد تا سئول‌نشینان، قرارداد برانکو را تا پایان مرحله نهایی مقدماتی و یا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ تمدید کنند.

اما مساله به وجود آمده این است که گویا برانکو به این درخواست پاسخ منفی داده است. او می‌خواهد در صورت حضور در تیم ملی ایران با خیالی راحت روی نیمکت بنشیند و نتایج چهار بازی پیش رو، ادامه همکاری‌اش را تحت تاثیر قرار ندهد. این سرمربی ۶۵ ساله بر این باور است که توانایی‌های او به اثبات رسیده و بستن قرارداد ۶ ماهه و به اصطلاح موقت با او، چندان قابل توجه نیست.

حال باید دید با جدی‌تر شدن مذاکرات، طرفین به چه نتیجه‌ای خواهند رسید. به نظر می‌رسد مساله به وجود آمده لاینحل نباشد و طرفین در صورت نشستن دور یک میز به توافقی در این رابطه خواهند رسید. با این وجود اولویت فدراسیون در حال حاضر، مشخص کردن تکلیف مارک ویلموتس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =