۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 1046
کد خبر: 83571337
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پل سرداران شهید بناب بهره‌برداری شد

تبریز- ایرنا- بعد از حدود ۱۰ سال انتظار همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی پل روگذر سرداران شهید بناب بهره‌برداری شد.

پروژه پل روگذر سرداران شهید بناب(میدان معلم) در سال ۱۳۸۹ کلید خورد و همواره افتتاح کامل آن به یک آرزوی دیرینه برای مردم بناب و حتی مردم سایر شهرهای در حال تردد از این مسیر تبدیل شده بود، امروز به صورت رسمی با حضور محمدعلی طهماسبی معاونت زراعت و باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به نمایندگی از طرف هیأت دولت افتتاح شد.

پل روگذر سرداران شهید بناب به طول ۶۸۰ متر و به صورت چهار خطه رفت و برگشت با ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

امروز همچنین همزمان با حضور رئیس جمهوری در استان آذربایجان شرقی طرح توسعه کارخانه مانی شامل ۵ خط تولید فرآورده های کشاورزی، دمنوش های گیاهی، عسل، خشکبار و آجیل در زمینی به وسعت ۷۵ هزار مترمربع افتتاح شد.

امین رفیعی فرماندار بناب گفت: جهت راه اندازی ۵ خط تولید این واحد تولیدی ۳۸ میلیون یورو اعتبار هزینه شده است و با راه اندازی این خط توسعه زمینه اشتغال ۳۵۰ نفر بطور مستقیم فراهم می شود.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و پل سرداران شهید بناب(میدان معلم) که در محاصره مناطق مسکونی، تجاری و خدماتی از ۴ طرف قرار گرفته است، به لحاظ واقع شدن در مسیر کمربندی یکی از پرترددترین راه های منطقه است بطوری که چندین استان غربی کشور را به هم وصل می کند و به گفته کارشناسان امر روزانه بیش از ۸۰ هزار دستگاه انواع وسائط نقلیه سبک و سنگین از این مسیر تردد می کنند.

پروژه ای که در زمان کلنگ زنی مدت اجرا و تکمیل آن ۲ سال پیش بینی شده بود به گفته مسئولان به علت کمبود اعتبار روند تکمیل آن ۱۰ سال بطول انجامید و در طول این سال ها مشکلات و معضلات عدیده ای را برای ساکنان منطقه، مردم شهرستان و همچنین مسافران و رانندگان عبوری به وجود آورده بود.

به وجود آمدن ترافیک های سنگین، تصادفات گاه و بی گاه، بلند شدن گرد و غبار در طول شبانه روز، گل و لای ناشی از بارندگی ها و ده ها معضل دیگر از مشکلات ایجاد شده در مسیر این پروژه بود که با افتتاح آن امیدواریم تمامی آن ها برطرف شده باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =