مرکز استعدادیابی دانش آموزان نخبه در کیش راه اندازی می شود

کیش - ایرنا - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از ایجاد مرکز استعدادیابی دانش آموزان نخبه در جزیره کیش و به کارگیری همه ظرفیت ها برای اجرایی شدن این امر مهم خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، غلامحسین مظفری در نشستی با فاطمه مهاجرانی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد ) افزود: توسعه پایدار آموزشی، شناخت استعداد، پرورش خلاقیتها و بهره وری از استعدادهای درخشان در تقویت چرخه اقتصادی از جمله راهبردهای منطقه آزاد کیش است و تحقق این راهبرد نیازمند همکاری ها و ارتباط نزدیک آموزش و پرورش با مراکز علمی و دانشگاهی است.

وی، حضور دانشگاه های تراز اول در منطقه آزاد کیش را ظرفیت و فرصتی مغتنم برای تقویت و توسعه زیرساخت های آموزشی، علمی و پرورش استعدادهای درخشان ذکر کرد و افزود: شکل گیری مرکز نوآوری این جزیره، محصول همکاری و تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی است که در این مرکز، جایگاه و سهمی ویژه برای دانش آموزان بویژه دانش آموزان کیش در نظر گرفته شده است. 

غلامحسین مظفری افزود: با ایجاد بخش دانش آموزی مرکز نوآوری و پیاده سازی سیستم آموزشی و پرورش استعدادهای درخشان، امکان برگزاری همایشهایی در سطح ملی و بین المللی برای انجام کارهای بزرگ در کیش فراهم می شود و این جزیره می تواند یک پایگاه آموزشی برای کل کشور باشد. 

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد داد تا فضایی به عنوان نمایشگاه یا موزه دائمی آثار جشنواره خوارزمی در این جزیره ایجاد شود.

همچنین در این نشست فاطمه مهاجرانی قائم مقام وزیرآموزش و پرورش کشور و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از آمادگی وزارت آموزش و پرورش برای تکمیل اکو سیستم آموزشی و پیاده سازی روشهای سمپاد مهارتی درجزیره کیش خبر داد.

وی افزود: در اجرای این طرح، دانش آموزان تیز هوش شناسایی و به عنوان عضو پیوسته سمپاد معرفی می شوند و کتابهای تکمیلی با موضوع امور پژوهشی و فرهنگی در اختیار آنان گذاشته میشود.

دکتر مهاجرانی همچنین پیشنهاد اعلام خواهرخواندگی یا برادر خواندگی بین استان خراسان رضوی و جزیره کیش را مطرح کرد و گفت: از این طریق مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی، خدمات آموزشی به دانش آموزان مدارس جزیره کیش ارائه می دهند و می توانیم گامی بزرگ در تحول آموزش و پرورش کیش برداریم.

وی در ادامه برگزاری المپیاد ادبی جهانی را برای نخستین باردرجزیره کیش و برپایی دائمی جشنواره خوارزمی را با هدف ایجاد بستری مناسب برای حل مشکلات مناطق در حوزه های مختلف پیشنهاد داد.

 همچنین سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست، ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری المپیاد ادبی جهانی را برای نخستین بار در جزیره کیش و برپایی دائمی جشنواره خوارزمی را با هدف ایجاد بستری مناسب برای حل مشکلات مناطق درحوزه های مختلف گفت: در اجرای سیاست های افزایش آموزشهای مهارتی درکیش، جلساتی نیز با دکتر سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور داشتیم  و قرار شد یک مدرسه مهارتی با امکان آموزش۱۰مهارت اولویت دار در جزیره کیش ایجاد شود.

دکتر پور علی افزود: پیاده سازی سمپاد های مهارتی و ترکیبی، از فضاهای آموزشی شروع می شود که می تواند موجب توسعه مهارتها باشد و درتوسعه و ارتقا دانشگاه ها هم تاثیرخواهد داشت.

 وی افزود: کمبود مهارتها در جزیره موجب افت خدمات و به نوبه آن، کاهش رونق گردشگری می شود؛ از اینرو ما باید بصورت جدی در بخش مهارتی سرمایه گذاری کنیم تا بسترهای توسعه را فراهم کنیم .

 محمد مهدی مومنی رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی نیز در دیدار با دکتر مظفری گفت: آموزش و پروش جعبه سیاه فرهنگی و توسعه ای هر منطقه است و ما با ارتقای این مجموعه در جزیره می توان در عرصه جهانی به کیش هویت بخشی کنیم.

رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی همچنین از برنامه ریزی ها برای سفر مدیران مدارس به مشهد برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای افزایش تعاملات بین کیش و خراسان خبر داد.

این نشست بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =