۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83570909
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای ایلام فردا بارانی است

ایلام- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: هوای ایلام در اواخر هفته جاری به علت عبور سامانه بارشی از آسمان این استان ناپایدار می شود.

ساسان رستمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی در ساعاتی از روز پنجشنبه تا جمعه هفته جاری در نقاط مختلف استان ایلام فعالیت ریزشی دارد.

وی با بیان اینکه این سیستم بارشی چندان قوی نیست، در مورد دامنه فعالیت این سیستم در استان افزود: هرچند این سامانه کل استان را شامل می شود، اما عمده بارش ها در مناطق شمالی و غربی قوی تر از سایر نقاط است.

رستمی تاکید کرد: هرچند قدرت ریزشی این سامانه ضعیف تا متوسط است اما رگبار، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید، کاهش دمای هوا، احتمال آبگرفتگی معابر از پیامدهای آن است.

وی یادآور شد: هوای استان با خروج این سامانه تا اواسط هفته آینده پایدار است و احتمال عبور یک سیستم بارشی در اواسط هفته آتی دور از انتظار نیست.

بر اساس مطالعه نقشه‌های ماهواره‌ای بارش باران در سال زراعی ۹۸ - ۹۹ در مقایسه با سال زراعی گذشته که پربارش بود، کمتر است.

 استان ایلام در سال زراعی گذشته شاهد بارش‌های موثر و بی‌سابقه ای بود که رتبه دوم دریافت نزولات جوی بعد از لرستان را از آن خود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =