نصب ۱۴ پست هوایی برای کاهش افت ولتاژ برق در شیروان

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امورعمرانی فرماندار شیروان گفت: امسال، ۱۴ پست هوایی برای کاهش افت ولتاژ و کاهش خاموشی‌ها در این شهرستان نصب شد.

صمد ایزانلو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای این پروژه اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید خدمات ارزنده ای در حوزه برق انجام شده است که در مدت سه سال اخیر،   شبکه های برق و اتوماسیون آن در ۱۰۴ نقطه شهرستان بهینه سازی شده است و امسال هم در ۱۳ نقطه دیگر اجرا می شود.

وی با بیان اینکه فرسوده بودن شبکه های برق یکی از عوامل هدر رفت انرژی برق است، گفت: بیشتر شبکه های توزیع و انتقال برق در روستاهای این شهرستان نیاز به بهسازی و بازسازی دارد که این امر اعتبارات بالایی می طلبد.

ایزانلو با بیان اینکه با اقدامات انجام شده، ۹۰ درصد کاهش خاموشی در شیروان نسبت به سنوات قبل حاصل شده است گفت: در راستای بهینه سازی روشنایی معابر، سه هزار و ۲۰۰ دستگاه چراغ ال ای دی خریداری و نصب شده که وضعیت کیفی معابر بسیار عالی و مصرف انرژی نسبت به قبل یک سوم شده است.

معاون هماهنگی امورعمرانی فرماندار شیروان با تاکید بر تخصیص اعتبارات ویژه برای حوزه برق و خدمات و رضایت مندی مردم افزود: در خصوص بدهی دستگاه های اجرایی، مدیران این مقوله را مدنظر داشته باشند زیراکه بخشی از تخصیص اعتبارات داخلی از محل بازگشت پرداخت برق مصرفی است.

مجموع مشترکان برق در شیروان ۶۴ هزار نفر هستند که از این تعداد ۴۴ هزار مشترک شهری و ۲۰ هزار مشترک روستایی اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =