۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83570872
۲ نفر

برچسب‌ها

مانور زلزله و ایمنی در مدارس گناوه برگزار شد

گناوه - ایرنا - بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی روز چهارشنبه در مدارس شهرستان گناوه با رویکرد " مدرسه ایمن، جامعه تابآور" برگزار شد.

این مانور  با به صدا در آمدن زنگ زلزله و ایمنی در مدارس این شهرستان باهدف آشنایی دانشآموزان با خطرها و کاهش خسارات ناشی از آن با آموزش‌ اجرا شد.

فرماندار گناوه در آیینی که به همین مناسبت در دبیرستان شهید خدرزاده این شهرستان برگزار شد، گفت: باتوجه به اینکه ایران از کشورهای حادثه‌خیز بویژه زلزله است، باید آحاد جامعه و دانش‌آموزان تحت هر شرایطی با آموزش‌های لازم آمادگی کامل داشته باشند.

غلامرضا مهرجو افزود: افزایش سطح آگاهی و حفظ آمادگی دانش‌آموزان برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله زلزله و ارتقای فرهنگ ایمنی از اهداف برگزاری این مانور است که با همکاری دستگاه‌های عضو مدیریت بحران انجام شده است.

وی اظهار داشت: ارایه آموزش‌های امدادی در مقابله با حوادث غیرطبیعی و برگزاری مانورهایی از جمله زلزله و ایمنی در مدارس اهمیت بسزایی دارد که در این شهرستان به آن اهتمام جدی شده‌است.

وی گفت: از دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس انتظار داریم فراگیری آموزش‌های مقابله با حوادث و بلایا را جدی بگیرند.

رئیس جمعیت هلال احمر گناوه گفت: این مانور بصورت فرضی در چند مرحله  اجرا و به دانش‌آموزان آموزش‌های لازم  ارائه شده‌است.

عبدالعی صیادی افزود: پناهگیری، خروج اضطراری، اطفای حریق، انتقال مصدومان به مراکز درمانی و انجام حمایت‌های روانی توسط کارشناسان بهزیستی از جمله بخش‌های پیش بینی شده این مانور است.

وی گفت: حمل مصدوم به منطقه تریاژ و کمک‌های اولیه توسط خود دانش‌آموزان انجام می‌شود.

شهرستان ساحلی گناوه با جمعیت ۱۰۳ هزار نفر در شمال استان بوشهر دارای ۲۰ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =