قطار مسافربری مشهد- بستان‌آباد راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل راه آهن خراسان گفت: با توجه به تقاضای مسافران و زائران امام رضا(ع) و هماهنگی‌های اداره کل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات ایستگاهی راه آهن، قطار مسافری مشهد- بستان‌آباد و بالعکس از چهارم آذرماه سال جاری راه‌اندازی شد.

به گزارش راه آهن خراسان مصطفی نصیری ورگ روز چهارشنبه افزود: قطار مسافری مشهد - بستان‌آباد و بالعکس از تاریخ چهارم آذرماه ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه از بستان‌آباد به مقصد مشهد حرکت کرده و ساعت ۱۴ و ۵۰ دقیقه هشتم آذر ماه مشهد را به مقصد بستان‌آباد ترک خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای رفاه و آسایش حال مسافران سالن‌های چهار تخته چهار ستاره پارسی سپهر متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای قطار مذکور اختصاص یافته است همچنین نخستین مسافران این قطار خانواده معزز شهدا بودند که به مشهد مشرف شدند.

بستانآباد یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که در فاصله ۵۰ کیلومتری تبریز، مرکز این استان واقع شده‌است و به دلیل قرار گرفتن در میان شهرهای تبریز،  زنجان، میانه و اردبیل از نظر اقتصادی اهمیت به سزایی دارد.

روزانه ۸۸ رام قطار مسافربری بیش از ۴۰ هزار مسافر را در مسیر مشهد به ۳۰ شهر و مرکز استان در کشور جا به جا می‌کند. به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به مشهد رفت و آمد دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha