کیفیت هوای تهران همچنان ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه در پنجمین روز متوالی با قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر  کمتر از ۱۰ میکرون و افزایش میزان آلودگی هوا،‌ مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح استان تهران در  امروز (ششم آذرماه) در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۲۶ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ است.

ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۵۹، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۵۶ و پارک قائم(منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۵در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های دانشگاه مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۸۲ ، پونک با شاخص ۸۶ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۸۷ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =