مخالفان عمران‌خان خواستار انتخابات زودهنگام در پاکستان شدند

اسلام آباد - ایرنا-مخالفان دولت پاکستان با تکرار اتهامات خود مبنی بر تقلب در انتخابات سال ۲۰۱۸ بار دیگر خواستار برگزاری انتخابات دوباره و زودهنگام در این کشور شدند.

به گزارش روز چهارشنبه رسانه های پاکستان، این درخواست در نشست مشترک رهبران ارشد احزاب مخالف دولت به ریاست «مولانا فضل الرحمان» رئیس حزب جمعیت علمای اسلام که اخیرا اقدام به تظاهرات و تحصن در پایتخت پاکستان کرده بود، عنوان شد.

رهبران جناح مخالف پاکستان بار دیگر اتهام تقلب در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۸ در این کشور را تکرار کرده و دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان را برآمده از آرای جعلی دانستند.

مولانا فضل الرحمان خاطرنشان کرد مخالفان دولت هیچ مصالحه ای با دولت نمی کنند و تاکید می کنند که تنها راه برون رفت بحران کشور، کناره گیری دولت فعلی است.

آنان عملکرد دولت عمران خان در قبال معیشت مردم، رسیدگی به مسائل امنیتی، طرح راهروی مشترک اقتصادی با چین و تمدید مدت خدمت فرمانده ارتش را مورد انتقاد قرار داده و افزودند: همه احزاب مخالف یکصدا برگزاری انتخابات مجدد در پاکستان را خواستار هستند.

عمران خان در واکنش به نشست مشترک مخالفان خود گفت: مخالفان حمایت مردمی را از دست داده اند و اکنون باید چهار سال دیگر منتظر بمانند.

جبهه مشترک مخالفان دولت عمران خان هفته گذشته اعلام کردند: مرحله دوم اعتراض ها علیه دولت مبنی بر تجمع در شهرهای مهم و مسدود کردن جاده های بین شهری به پایان رسیده و اکنون تظاهرات در سطح شهرستان ها برگزار خواهد شد.

جدال سیاسی دولت و مخالفان در پاکستان این روزها با داغ شدن موضوع پرونده کمک های مالی به حزب تحریک انصاف (به عنوان حزب حاکم فعلی کشور) از خارج وارد مرحله جدیدی شده و قرار است کمیسیون انتخابات پاکستان تا دو روز دیگر فرآیند رسیدگی به آن را نهایی کند.

برخی از رسانه های پاکستان می گویند، پرونده دریافت کمک های مالی از خارج شاید برای دولت عمران خان دردسرساز شود با این حال نخست وزیر پاکستان گفته است که مخالفان به هیچ هدفی نخواهند رسید و حزب تحریک انصاف از اتهام دریافت کمک های مشکوک مالی تبرئه خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha