۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83570710
۰ نفر

برچسب‌ها

دانشگاه جیرفت الگوی مدیریت سبز

جیرفت - ایرنا - به گفته رییس انجمن مدیریت سبز ایران، دانشگاه جیرفت با پیشگامی در برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های پژوهشی می‌تواند به عنوان الگوی مدیریت سبز در منطقه، ایفای نقش کند.

محمدحسن امامی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه موسسات آموزش عالی وظیفه دارند که مدیریت سبز را اجرا کنند و امروز دانشگاه جیرفت به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی استان کرمان در این راستا پیش قدم شده است.

وی ادامه داد: مدیریت سبز به مفهوم باور، همراهی و برنامه‌ریزی در راستای استفاده بهینه از منابع و کاهش آلودگی است.

رییس انجمن مدیریت سبز ایران به برگزاری همایش دانشگاه سبز در دانشگاه جیرفت اشاره کرد و گفت: این دانشگاه سعی دارد با برگزاری این گونه همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی، فرهنگ مدیریت سبز را در منطقه جنوب کرمان به ویژه شهرستان جیرفت نهادینه کند.

وی تصریح کرد: انجمن مدیریت سبز ایران تلاش دارد با همکاری دانشگاه جیرفت ابعادی از مدیریت سبز مانند انرژی، پسماند، آب و هوا، کاغذ، خرید و تدارکات را مدیریت کند، تا بتوانیم منابع را به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و این مهم یک مسئولیت اجتماعی بوده و دانشگاه جیرفت با اجرای مدیریت سبز در این حوزه به عنوان پیشرو حرکت می‌کند.

امامی با بیان اینکه دانشگاه جیرفت در سه بخش فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: بخش نخست به عنوان یک سازمان که انرژی در آن مصرف می‌شود، در این راستا آموزش‌های هوشمند را مد نظر قرار داده که استفاده از منابع، مدیریت شود و همچنین در تربیت نسل آینده و پروژه‌هایی که به صورت ملی و استانی به این دانشگاه اختصاص پیدا می‌کند را با رویکرد مصرف بهینه عملیاتی کند.

امامی با بیان اینکه انجمن مدیریت سبز ایران ۱۵ سال فعالیت می‌کند، افزود: در این مدت بیش از یکهزار کارشناس تربیت شده است و توانستیم در حوزه کاهش رد پای کربُن یا گازهای گلخانه‌ای در دستگاه‌های اجرایی بیش از نیم تن کاهش ایجاد کنیم و در بخش صنعت نیز بیش از ۱۰ میلیون تن کاهش کربن ایجاد شده است.

انجمن مدیریت سبز ایران تشکلی غیردولتی و غیرانتفاعی (NGO) است که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به ثبت رسیده و دامنه فعالیت آن بر سازمان‌ها (تولیدی، خدماتی و عمومی) متمرکز است و بر گسترش دانش و فرهنگ مدیریت سبز تمرکز دارد.

دانشگاه جیرفت با پنج دانشکده و ۳۶ رشته تحصیلی و قریب به سه هزار و ۵۰۰ دانشجو در منطقه باقرآباد این شهرستان واقع شده است.