مانور ایمنی و زلزله در بروجرد برگزار شد

بروجرد - ایرنا - مانور زلزله و ایمنی روز چهارشنبه به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله در دبیرستان دخترانه بوعلی بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس جمعیت هلال احمر بروجرد در حاشیه این مانور در جمع خبرنگاران گفت: در این مانور دانش آموزان با امداد و نجات، حمل مصدوم، اطفای حریق، خروج اضطراری و پناه گیری آشنا می شوند.
محمد کرمی افزود: مردم با توجه به زلزله خیز بودن این شهرستان باید همیشه برای مقابله با زلزله آمادگی کافی داشته باشند و با امداد و نجات و مقابله با حوادث طبیعی آشنا شوند.
وی با اشاره به برگزاری مانور آمادگی در برابر زلزله طی سال های اخیر در مدارس بروجرد اظهارداشت: دانش آموزان در این مانور پس از یادگیری آموزش های لازم، آنها را به خانواده ها و جامعه منتقل می کنند.
رییس جمعیت هلال احمر بروجرد بیان کرد: مانور زلزله و ایمنی به دلیل انجام عملیاتهای عملی برای دانش آموزان مهیج است.
وی یادآور شد: دانش آموزان و کودکان هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه به ویژه زلزله آسیب پذیرترین قشر هستند، لذا در این مانور بر نحوه پناه گیری و خروج اضطراری درست آنها تمرکز بیشتری شده است.
کرمی ادامه داد: نقاط خطر مدارس با اجرای مانورها شناسایی می شوند و درهای ورود و خروج، پنجره ها، لوازم گرمایشی و نوع سازه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.
وی گفت: کم کردن تلفات در حوادث غیرمترقبه، آمادگی نیروهای امدادی و هماهنگی بیشتر بین ادارات امدادگر از اهداف برگزاری مانور زلزله و ایمنی است.
در این مانور که با همکاری هلال احمر بروجرد، آتش نشانی و اورژانس برگزار شد، دانش آموزان پناه گیری در محیط های بسته و باز، اطفای حریق و حمل درست مصدوم را آموزش دیدند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =